identitate. Intră în cont Pro
28 ANI PE PIAȚĂ

MOMENT C.L. S.R.L.

CAEN 6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CUI 10341072J02/164/1998Neplătitor TVAVerificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2022 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2022
297mii lei
▲ 88,5% vs. 2021
Profit net · 2022
147mii lei
▲ 176,5% vs. 2021
Salariați
3
— constant
Contracte publice
8
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MOMENT C.L. S.R.L. (CUI 10341072, nr. J02/164/1998) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Arad, județul Arad, înființată în 1998. Activitatea principală: activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920). Nu este plătitoare de TVA. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 297 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2022, MOMENT C.L. S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 297.279 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 88,5%. Rezultatul net a fost un profit de 146.721 lei. Datoriile totale au crescut cu 343,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de atenție
  • Fără bilanț depus 3 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 3 ani (ultimul bilanț: 2022). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10341072
Nr. Reg. Comerțului
J02/164/1998 · EUID ROONRC.J02/164/1998
Cod CAEN
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1998-03-23 (28 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. GRIVIŢEI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
310048

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. SELLSOFT GROUP SRL · 24 m · CAEN 4360
  2. LUNDIVERTE S.R.L. · 26 m · CAEN 6831 · +3 firme la aceeași adresă
  3. KLENK SCHAN OIL SRL · 42 m · CAEN 5050
  4. EUROMARMI IMPEX SRL · 90 m · CAEN 811
  5. DRUMCONS SRL · 98 m · CAEN 7112
  6. PROFIFLORA SRL · 137 m · CAEN 8130
  7. M.M.M. TRANS COMPANY SRL · 140 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  8. HORGA CONSULTING SRL · 150 m · CAEN 6920

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2022297 mii lei▲ 88,5% față de 2021
Cifră de afaceriProfit net
74 mii149 mii223 mii297 mii2020 · cifră de afaceri: 169.208 lei2020 · profit net: 52.367 lei20202021 · cifră de afaceri: 157.747 lei2021 · profit net: 53.063 lei20212022 · cifră de afaceri: 297.279 lei297 mii2022 · profit net: 146.721 lei2022
Salariați
3
20202022
Datorii totale
148 mii lei▲ 343,0%
20202022

Indicatori 2022

Marjă netă
49,4%
Creștere CA an/an
+88,5%
CA / salariat
99.093 lei
Datorii / active
29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
40,5%
Creștere medie anuală (2019–2022)
+48,9%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022297.279+88,5%146.721+177%49,4%148.020509.902361.8823
2021157.747−6,8%53.063+1,3%33,6%33.415248.576215.1613
2020169.20852.36730,9%53.473215.571162.0982
Încă 2 ani de istoric (2014–2019)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Societate de expertiză contabilă (CECCAR)
filiala Arad; autorizată 2001; fără viză pe anul curent
1430fără viză—Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați (CECCAR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

8

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
65.000 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
7
Valoare totală
559.600 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1416366/55/2026Judecătoria Aradcerere de valoare redusăFondPârât
2026-03-0615279/55/2025/a1Judecătoria Aradîndreptare eroare materialăFondIntimat
2025-08-1315279/55/2025Judecătoria Aradcerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ARTE MOMENT C.L. SRL32921674în dizolvare
DANTELĂRIA LEMNULUI SRL37961017în funcțiune
ELEGANCE MOMENT C.L. SRL30753973în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 308 mii lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MOMENT C.L. S.R.L.

Este MOMENT C.L. S.R.L. o firmă activă?

Da. MOMENT C.L. S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este MOMENT C.L. S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MOMENT C.L. S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 04.11.2026).

Ce cifră de afaceri are MOMENT C.L. S.R.L.?

În 2022, MOMENT C.L. S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 297.279 lei, în creștere cu 88,5% față de 2021, și un profit net de 146.721 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MOMENT C.L. S.R.L.?

În 2022, MOMENT C.L. S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MOMENT C.L. S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MOMENT C.L. S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.10.2026.

Are MOMENT C.L. S.R.L. procese în instanță?

Da, MOMENT C.L. S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MOMENT C.L. S.R.L. datorii la ANAF?

MOMENT C.L. S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MOMENT C.L. S.R.L.?

Sediul social declarat al MOMENT C.L. S.R.L. este în JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. GRIVIŢEI.

Ce activitate are MOMENT C.L. S.R.L.?

Activitatea principală declarată a MOMENT C.L. S.R.L. este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920).

Când a fost înființată MOMENT C.L. S.R.L.?

MOMENT C.L. S.R.L. a fost înregistrată pe 23.03.1998, cu numărul de ordine în registrul comerțului J02/164/1998.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MOMENT C.L. S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala