identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

S.C. LUCRĂRI DRUMURI ŞI PODURI SA VASLUI

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 10946600J1998000220375Plătitor TVA din 1998Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
27,94mil lei
▼ 51,5% vs. 2024
Profit net · 2025
3,97mil lei
▼ 61,5% vs. 2024
Salariați
91
▼ 4,2% vs. 2024
Contracte publice
49
SEAP · activ 2026
În anul 2025, S.C. LUCRĂRI DRUMURI ŞI PODURI SA VASLUI a raportat o cifră de afaceri de 27.944.209 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 51,5%. Rezultatul net a fost un profit de 3.966.741 lei. Datoriile totale au scăzut cu 71,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 91.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
10946600
Nr. Reg. Comerțului
J1998000220375 · EUID ROONRC.J1998000220375
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1998-09-04 (27 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vaslui
Formă de proprietate
Propr.de stat-societate comerciala

Sediu și contact

Județ
VASLUI
Localitate
Mun. Vaslui
Adresă
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. CASTANILOR, NR.8 · 2 firme aici
Cod poștal
730151

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
27.944.209 lei
▼ 51,5%
Profit net
3.966.741 lei
▼ 61,5%
Datorii
2.018.362 lei
▼ 71,8%
Salariați
91
▼ -4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 48.014.969 lei2024: 57.636.979 lei2025: 27.944.209 lei27,94 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 4.301.062 lei2024: 10.312.910 lei2025: 3.966.741 lei3,97 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 1002024: 952025: 919120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
14,2%
Creștere CA an/an
-51,5%
CA / salariat
307.079 lei
Datorii / active
8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202527.944.209 lei3.966.741 lei2.018.362 lei24.860.429 lei22.842.067 lei91
202457.636.979 lei10.312.910 lei7.149.720 lei30.477.472 lei23.327.752 lei95
202348.014.969 lei4.301.062 lei15.139.208 lei33.572.860 lei18.433.652 lei100
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Contracte publice (SEAP)

49

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
18.953 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
43
Valoare totală
10.625.612 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

GI
GAZ INVEST S.A.
CUI 15085153 · Alte lucrări speciale de construcții

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CENTRUL DE RESURSE PENTRU AFACERI VASLUI - CRAV SA25377422în funcțiune
UNANIM SRL9549178radiată
ALFA SECURITY SERVICE SRL16615886în funcțiune
EDLIN S.R.L.46866960în funcțiune
MISU I.G. SRL3185345radiată

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Vaslui

TE
TOM EST CONSTRUCT SRL
CUI 31936421 · Mun. Vaslui
SM
SON-MAX SRL
CUI 21294898 · Mun. Vaslui
MA
MARMISAB SRL
CUI 16036256 · Mun. Vaslui
CO
CONBETAS SRL
CUI 11711416 · Mun. Vaslui
BS
BAUNIK STRASSE S.R.L.
CUI 54466671 · Mun. Bârlad
CS
CRYSVASANDRY S.R.L.
CUI 52826243 · Sat Viişoara Com. Viişoara

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
S.C. LUCRĂRI DRUMURI ŞI PODURI SA VASLUI — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →