identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ROMRADIATOARE SA

CAEN 2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CUI 1108834J1991000180081Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026romradiatoare.comActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
26,19mil lei
▲ 4,2% vs. 2024
Profit net · 2025
3.630lei
▼ 99,3% vs. 2024
Salariați
119
— constant
Contracte publice
185
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ROMRADIATOARE SA a raportat o cifră de afaceri de 26.185.712 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,2%. Rezultatul net a fost un profit de 3.630 lei. Datoriile totale au scăzut cu 10,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 119.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1108834
Nr. Reg. Comerțului
J1991000180081 · EUID ROONRC.J1991000180081
Cod CAEN
2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-26 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. ZIZINULUI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
2200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site declarat de firmă la registrul comerțului (date deschise ONRC).

Website
romradiatoare.com
Email
romradiatoare@romradiatoare.com
Telefon
0268313500
Nota site-ului
5,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 02.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 17 firme.

100 mN1234
  1. ETAX SRL · 32 m · CAEN 4520 · +5 firme la aceeași adresă
  2. ORGANE DE ASAMBLARE S.A. · 51 m · CAEN 2594 · +11 firme la aceeași adresă
  3. ROGNEC S.R.L. · 73 m · CAEN 4719 · +8 firme la aceeași adresă
  4. PRO SOFT SRL · 104 m · CAEN 4639 · +12 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202526,19 mil lei▲ 4,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7,61 mil15,23 mil22,84 mil30,46 mil2023 · cifră de afaceri: 30.456.002 lei2023 · profit net: 880.853 lei20232024 · cifră de afaceri: 25.124.506 lei2024 · profit net: 487.585 lei20242025 · cifră de afaceri: 26.185.712 lei26,19 mil2025 · profit net: 3.630 lei2025
Salariați
119
20232025
Datorii totale
9,29 mil lei▼ 10,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2932 · 254 firme · mai sus decât 65% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,0% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,0%
Creștere CA an/an
+4,2%
CA / salariat
220.048 lei
Datorii / active
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-2,8%/an
Lichiditate curentă
1,44
Grad de îndatorare
26%
Scor Z-Altman
2,64 (zonă gri)
Angajați, în timp
148 → 119 (2021–2025, -20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202526.185.712+4,2%3.630−99,3%0,0%9.289.51036.410.48626.424.789119
202425.124.506−17,5%487.585−44,6%1,9%10.330.25437.824.03826.421.159119
202330.456.002880.8532,9%11.658.88137.713.62124.943.708123
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

ROMRADIATOARE OSIM 2006ROMRADIATOARE OSIM 1995

Contracte publice (SEAP)

185

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
43
Valoare totală
347.515 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
142
Valoare totală
1.048.639 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

13
Dosare în care firma apare ca parte
13
Ca pârât
8
Ca creditor
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-16605/62/2025Curtea De Apel Brasovobligaţie de a faceApelApelant Pârât
2025-07-291339/62/2009/a2Tribunalul Brasovcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondCreditor
2025-02-24605/62/2025Tribunalul Brasovobligaţie de a faceFondPârât
2025-02-193660/62/2024Curtea De Apel Brasovobligaţie de a faceApelIntimat Pârât
2024-09-023660/62/2024Tribunalul Brasovobligaţie de a faceFondPârât
2024-08-222265/62/2023Curtea De Apel Brasovcontestaţie privind alte drepturi de asigurări socialeApelIntimat Pârât
2024-07-022887/62/2024Tribunalul BrasovCerere în anulare (OUG 119/2007)ApelPârât
2023-07-113218/62/2023Tribunalul Brasovordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât
2023-05-022053/62/2023Tribunalul Brasovrevendicare imobiliară constatare nulitate act juridic, rectificarea evidentelorFondPârât
2016-07-283751/62/2016Tribunalul Brasovdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate

FirmăCUIStare
DARIAN DRS PROJECT MANAGEMENT S.R.L.39928815în funcțiune
DARIAN DRS SA201020în funcțiune
ENERGOMONTAJ SA1555468în funcțiune
FEPER SA752în funcțiune
FOOD SALES SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ33440628în funcțiune
PROIECT BIOGAS S.A.44846789în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROMRADIATOARE SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →