identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 1113911J08/1519/1992Neplătitor TVAVerificat ANAF 27.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2018 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2018
459mii lei
▼ 17,0% vs. 2017
Profit net · 2018
−135mii lei
▼ 4,2% vs. 2017
Salariați
10
▼ 33,3% vs. 2017
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL (CUI 1113911, nr. J08/1519/1992) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Săcele, județul Brașov, înființată în 1992. Activitatea principală: comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690). Nu este plătitoare de TVA. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 459 mii lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2018, INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 458.669 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 135.124 lei. Datoriile totale au crescut cu 4,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Semnale de risc ridicat
  • Fără bilanț depus 5 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 5 ani (niciun bilanț depus). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.
  • Datorii peste active — Datoriile (1.292.654 lei) depășesc activele totale (635.713 lei) în 2018.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-798.945 lei) în bilanțul depus pe 2018.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2018 (-135.124 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1113911
Nr. Reg. Comerțului
J08/1519/1992 · EUID ROONRC.J08/1519/1992
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-26 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Săcele
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Săcele
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. SĂCELE, STR. NOUA · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
505600

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 m250 mN12345678
  1. CSIKY SRL · 39 m · CAEN 9531 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ALPHACORONIS S.R.L. · 62 m · CAEN 8699
  3. PRO-DISCOVERY SRL · 77 m · CAEN 4712
  4. SWATCH SRL · 114 m · CAEN 4511
  5. KASKOU ACME S.R.L. · 123 m · CAEN 1330 · +4 firme la aceeași adresă
  6. AFINERO ECOPROD S.R.L. · 182 m · CAEN 125 · +3 firme la aceeași adresă
  7. SINTERIMJOB SRL · 200 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  8. MOND COMEX TRANS S.R.L. · 234 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2018459 mii lei▼ 17,0% față de 2017
Cifră de afaceriProfit net
151 mii302 mii454 mii605 mii2016 · cifră de afaceri: 604.693 lei2016 · profit net: 51.798 lei20162017 · cifră de afaceri: 552.771 lei2017 · profit net: -129.625 lei20172018 · cifră de afaceri: 458.669 lei459 mii2018 · profit net: -135.124 lei2018
Salariați
10▼ 33,3%
20162018
Datorii totale
1,29 mil lei▲ 4,6%
20162018

Indicatori 2018

Marjă netă
-29,5%
Creștere CA an/an
-17,0%
CA / salariat
45.867 lei
Datorii / active
203%
Creștere medie anuală (2015–2018)
-12,7%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2018458.669−17,0%-135.124-29,5%1.292.654635.713-798.94510
2017552.771−8,6%-129.625−350%-23,5%1.236.248840.871-664.97115
2016604.69351.7988,6%1.043.162905.000-535.34615
Încă 2 ani de istoric (2014–2015)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2016–2018). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2012-10-096950/110/2009**Tribunalul Bacauordonanţă preşedinţialăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
3P GARDIAN SRL27967624activitate suspendată
CLASSIC DREAM CARS S.R.L.43485244radiată
HUXLEY S.R.L.39319995radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 7 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 5 active, cifră de afaceri cumulată 818 mii lei, 4 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL

Este INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL o firmă activă?

Da. INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL plătitoare de TVA?

Nu, INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 27.10.2026).

Ce cifră de afaceri are INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL?

În 2018, INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL a avut o cifră de afaceri de 458.669 lei, în scădere cu 17,0% față de 2017, și o pierdere netă de 135.124 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL?

În 2018, INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.10.2026.

Are INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL procese în instanță?

Da, INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL datorii la ANAF?

INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL?

Sediul social declarat al INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL este în JUD. BRAŞOV, MUN. SĂCELE, STR. NOUA.

Ce activitate are INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL?

Activitatea principală declarată a INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690).

Când a fost înființată INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL?

INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL a fost înregistrată pe 26.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J08/1519/1992.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INDUSTRY TELEMATIC AND TRADING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala