identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

FABRICA DE SCULE RASNOV SA (FSR SA)

CAEN 2563 — Fabricarea uneltelor
CUI 1121175J1991000354084Plătitor TVA din 1993Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
8,08mil lei
▼ 5,8% vs. 2024
Profit net · 2025
1,99mil lei
▲ 19,3% vs. 2024
Salariați
34
▼ 2,9% vs. 2024
Contracte publice
70
SEAP · activ 2026
În anul 2025, FABRICA DE SCULE RASNOV SA (FSR SA) a raportat o cifră de afaceri de 8.084.351 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,8%. Rezultatul net a fost un profit de 1.990.801 lei. Datoriile totale au crescut cu 21,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 34.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1121175
Nr. Reg. Comerțului
J1991000354084 · EUID ROONRC.J1991000354084
Cod CAEN
2563 — Fabricarea uneltelor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-26 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Formă de proprietate
Alte forme de proprietate

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Orş. Râşnov
Adresă
JUD. BRAŞOV, ORŞ. RÂŞNOV, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.5
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-21 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
8.084.351 lei
▼ 5,8%
Profit net
1.990.801 lei
▲ 19,3%
Datorii
1.338.784 lei
▲ 21,6%
Salariați
34
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 8.696.721 lei2024: 8.585.974 lei2025: 8.084.351 lei8,08 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.999.586 lei2024: 1.669.264 lei2025: 1.990.801 lei1,99 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 372024: 352025: 343420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
24,6%
Creștere CA an/an
-5,8%
CA / salariat
237.775 lei
Datorii / active
4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20258.084.351 lei1.990.801 lei1.338.784 lei30.002.692 lei28.640.927 lei34
20248.585.974 lei1.669.264 lei1.100.606 lei28.843.121 lei27.667.134 lei35
20238.696.721 lei1.999.586 lei4.193.074 lei30.318.203 lei26.021.402 lei37
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-21.

Contracte publice (SEAP)

70

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
53
Valoare totală
166.038 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
17
Valoare totală
42.429 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-07-2130373/299/2023Judecătoria Sectorul1bucuresticontestaţie la executare DOSAR EXECUTARE NR. 241E/2018FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AUTO NOVEX SA26928228în funcțiune
SPRINTER 2000 SA6620460în funcțiune
TETRAEDRU SRL9506673radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea uneltelor · Brașov

CD
CRIDAVCO DESIGN SRL
CUI 35003255 · Mun. Braşov
PA
P.A.P.S. SRL
CUI 1130262 · Mun. Săcele
PO
POPA SRL
CUI 1122588 · Mun. Codlea
IU
IUS SA
CUI 1109309 · Mun. Braşov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FABRICA DE SCULE RASNOV SA  (FSR SA) — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →