identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

DELACO DISTRIBUTION SA

CAEN 4633 — Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
CUI 11411737J08/124/1999Plătitor TVA din 1999Verificat ANAF 11.10.2026RO e-Facturadelaco.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Aprobat ANSVSA (export UE)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
654,87mil lei
▲ 6,9% vs. 2024
Profit net · 2025
17,12mil lei
▲ 11,1% vs. 2024
Salariați
348
▼ 0,3% vs. 2024
Contracte publice
1.204
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DELACO DISTRIBUTION SA a raportat o cifră de afaceri de 654.869.563 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,9%. Rezultatul net a fost un profit de 17.119.520 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 348.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
11411737
Nr. Reg. Comerțului
J08/124/1999 · EUID ROONRC.J08/124/1999
Cod CAEN
4633 — Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1999-02-05 (27 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Codlea
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. TARGULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
505100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
delaco.ro
Email
protectie.date@delaco.ro
Telefon
0268254082
Nota site-ului
6,4/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 m250 m500 mN1234
  1. SIMPETA AGRO S.R.L. · 688 m · CAEN 161 · +1 firme la aceeași adresă
  2. BIDSPED S.R.L. · 708 m · CAEN 4941 · +17 firme la aceeași adresă
  3. GEORGEMANN SERV S.R.L. · 715 m · CAEN 4520 · +4 firme la aceeași adresă
  4. TECHSONDER CONSULTING S.R.L. · 716 m · CAEN 7112 · +14 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025654,87 mil lei▲ 6,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
163,72 mil327,43 mil491,15 mil654,87 mil2023 · cifră de afaceri: 593.988.863 lei2023 · profit net: 15.503.320 lei20232024 · cifră de afaceri: 612.456.916 lei2024 · profit net: 15.405.762 lei20242025 · cifră de afaceri: 654.869.563 lei654,87 mil2025 · profit net: 17.119.520 lei2025
Salariați
348▼ 0,3%
20232025
Datorii totale
87,04 mil lei▼ 0,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4633 · 310 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
2,6% marjă · mai sus decât 56% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,6%
Creștere CA an/an
+6,9%
CA / salariat
1.881.809 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,7%/an
Grad de îndatorare
57%
Angajați, în timp
380 → 348 (2021–2025, -8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025654.869.563+6,9%17.119.520+11,1%2,6%87.042.790153.310.05266.404.220348
2024612.456.916+3,1%15.405.762−0,6%2,5%87.562.273152.323.50164.690.462349
2023593.988.86315.503.3202,6%82.998.724147.349.70464.284.700346
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Brasov, loc. Codlea, Str. Târgului, nr.6
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
C4valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
DELACO DISTRIBUTION SA, CODLEA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1.204

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
82
Valoare totală
138.965 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1.122
Valoare totală
1.595.460 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

74
Dosare în care firma apare ca parte
74
Ca creditor
43
Ca reclamant
20
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-0818036/320/2026Judecătoria Targumuresalte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiare anulare bilet FondPetent
2026-09-0818037/320/2026Judecătoria Targumuresalte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiare anulare bilet FondPetent
2026-09-0818038/320/2026Judecătoria Targumuresalte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiare anulare bilet FondPetent
2026-09-0818039/320/2026Judecătoria Targumuresalte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiare anulare bilet FondPetent
2026-08-0627272/4/2026Judecătoria Sectorul4bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-07-083742/108/2021/a8Curtea De Apel Timisoaraalte cereriApelIntimat Creditor
2026-06-243742/108/2021/a8Tribunalul Aradcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2026-06-1220591/212/2026Judecătoria Constantacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-05-15240/1285/2021/a12Curtea De Apel Clujcontestaţie 240/1285/2021/A12 FUNAR GEORGE SABINApelCreditor
2026-05-13240/1285/2021/a11Curtea De Apel Clujcontestaţie FUNAR GEORGE SABINApelCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 74; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ATU LOGISTICA FRIGORIFICA SRL16076366radiată

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 193 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 11 județe: 117 active, cifră de afaceri cumulată 2,44 mld lei, 929 salariați, 56 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DELACO DISTRIBUTION SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →