identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

DUCTIL SA

CAEN 2593 — Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
CUI 1154610J1991000208105Plătitor TVA din 1995Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
500,43mil lei
▲ 0,3% vs. 2024
Profit net · 2025
33,07mil lei
▲ 58,7% vs. 2024
Salariați
466
▼ 2,1% vs. 2024
Contracte publice
62
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DUCTIL SA a raportat o cifră de afaceri de 500.425.891 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,3%. Rezultatul net a fost un profit de 33.069.961 lei. Datoriile totale au scăzut cu 31,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 466.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1154610
Nr. Reg. Comerțului
J1991000208105 · EUID ROONRC.J1991000208105
Cod CAEN
2593 — Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-27 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. INDUSTRIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. ANMARVAL FOREST SRL · 25 m · CAEN 220 · +1 firme la aceeași adresă
  2. SELMES SRL · 43 m · CAEN 4752 · +1 firme la aceeași adresă
  3. VALY TERACOM SRL · 47 m · CAEN 4759
  4. MOISE & FIUL S.R.L. · 51 m · CAEN 6820 · +2 firme la aceeași adresă
  5. ELECTRO COBRA SRL · 56 m · CAEN 4712
  6. GREEN PLAST DISTRIB SRL · 58 m · CAEN 4690
  7. COMERCIAL AUTO RICMAR SRL · 61 m · CAEN 8122
  8. MARCULESCU S C SRL · 69 m · CAEN 4100 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025500,43 mil lei▲ 0,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
126,04 mil252,07 mil378,11 mil504,14 mil2023 · cifră de afaceri: 504.142.604 lei2023 · profit net: 21.026.357 lei20232024 · cifră de afaceri: 498.960.583 lei2024 · profit net: 20.834.401 lei20242025 · cifră de afaceri: 500.425.891 lei500,43 mil2025 · profit net: 33.069.961 lei2025
Salariați
466▼ 2,1%
20232025
Datorii totale
83,96 mil lei▼ 31,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2593 · 138 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,6% marjă · mai sus decât 62% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,6%
Creștere CA an/an
+0,3%
CA / salariat
1.073.875 lei
Datorii / active
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,0%/an
Lichiditate curentă
2,34
Grad de îndatorare
25%
Scor Z-Altman
4,98 (zonă sigură)
Angajați, în timp
432 → 466 (2021–2025, +8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025500.425.891+0,3%33.069.961+58,7%6,6%83.957.150337.160.311251.039.176466
2024498.960.583−1,0%20.834.401−0,9%4,2%122.588.161340.319.271217.969.214476
2023504.142.60421.026.3574,2%146.736.017344.881.447197.134.813433
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

DUCTIL OSIM 1999DUCTIL BUZAU OSIM 1988

Contracte publice (SEAP)

62

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
20.545 lei
Ultimul an
2019

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
59
Valoare totală
330.673 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

55
Dosare în care firma apare ca parte
55
Ca creditor
46
Ca reclamant
2
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-095569/97/2012/a16.1Curtea De Apel AlbaiuliaincompatibilitateRecursCreditor
2026-06-2216491/3/2025Curtea De Apel Bucuresticontestaţie contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judApelIntimat Creditor
2026-06-082326/114/2025Curtea De Apel Ploiesticontestaţie decizie de concediereApelIntimat
2026-06-045569/97/2012/a16Curtea De Apel Albaiuliaintrare/trecere faliment la cererea creditoruluiRecursCreditor
2026-05-295569/97/2012/a16Tribunalul Hunedoaraprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniFondCreditor
2025-12-112326/114/2025Tribunalul Buzaucontestaţie decizie de concediere Deciziilor nr. 471/10.11.2025 şi nr. 473/11.11FondIntimat
2025-06-1617612/3/2025Curtea De Apel Bucurestiordonanţă preşedinţială suspendarea provizorie a deciziei emisa de AAAS publ.in RecursIntimat Creditor
2025-02-1014683/3/2024Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelIntimat creditor
2025-01-1679/121/2025Tribunalul Galatiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-01-15101/112/2009/a23Curtea De Apel Clujcontestare raport şi plan de distribuire sumeRecursIntimat Creditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 55; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SPS SRL15375181radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 500,43 mil lei, 466 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DUCTIL SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →