identitate. Intră în cont Pro
27 ANI PE PIAȚĂ

MALTA TRAVEL SRL

CAEN 7912 — Activități ale tur-operatorilor
CUI 11702426J1999003806403Plătitor TVA din 1999malta.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,89mil lei
▼ 22,0% vs. 2024
Profit net · 2025
252mii lei
▲ 385,6% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
27ani
din 1999
În anul 2025, MALTA TRAVEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.887.996 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,0%. Rezultatul net a fost un profit de 252.460 lei. Datoriile totale au scăzut cu 43,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
11702426
Nr. Reg. Comerțului
J1999003806403 · EUID ROONRC.J1999003806403
Cod CAEN
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-04-29 (27 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PITAR MOŞ, NR.29, ET.1, AP.23C
Cod poștal
10452

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
malta.ro
Email
incoming@malta.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.887.996 lei
▼ 22,0%
Profit net
252.460 lei
▲ 385,6%
Datorii
2.194.473 lei
▼ 43,9%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 3.982.537 lei2024: 3.702.735 lei2025: 2.887.996 lei2,89 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 39.726 lei2024: 51.991 lei2025: 252.460 lei252 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 42024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
8,7%
Creștere CA an/an
-22,0%
CA / salariat
1.443.998 lei
Datorii / active
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-12,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025646.880 $56.548 $491.538 $3.045.821 $2.213.949 $2
2024805.380 $11.309 $850.831 $3.134.651 $1.753.403 $2
2023870.348 $8.682 $976.566 $3.181.324 $1.734.484 $4
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MELITA CONSTRUCT & DEVELOPMENTS S.R.L.40879813în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități ale tur-operatorilor · Municipiul București

HS
HERMON S.R.L.
CUI 55514432 · Sector 1 Mun. Bucureşti
TS
TONIA SPORTS TRAVEL S.R.L.
CUI 54797217 · Sector 1 Mun. Bucureşti
NJ
NUMA JOURNEYS S.R.L.
CUI 54746280 · Sector 1 Mun. Bucureşti
VD
VACANTA DIRECTA GLOBAL S.R.L.
CUI 52928065 · Sector 1 Mun. Bucureşti
MT
METATRON TRAVEL S.R.L.
CUI 52363700 · Sector 1 Mun. Bucureşti
FT
FLY TRAVEL CONCEPT S.R.L.
CUI 51922390 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MALTA TRAVEL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →