identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

MEDIAL GRUP I SRL

CAEN 4759 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
CUI 12419160J32/522/1999Plătitor TVA din 1999Verificat ANAF 30.10.2026În insolvențăActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
18mii lei
▼ 95,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−42mii lei
▼ 186,9% vs. 2024
Salariați
1
▼ 66,7% vs. 2024
Contracte publice
482
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Firmă în procedură de insolvență. cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) · stadiu: Fond · dosar 284/85/2025 · 20.02.2025
Sursa: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro). Verifică stadiul curent la instanță înainte de orice decizie comercială.
Pe scurt

MEDIAL GRUP I SRL (CUI 12419160, nr. J32/522/1999) este o societate cu răspundere limitată (SRL) în insolvență din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 1999. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN 4759). Este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, MEDIAL GRUP I SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.718 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 95,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 41.539 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-41.539 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12419160
Nr. Reg. Comerțului
J32/522/1999 · EUID ROONRC.J32/522/1999
Cod CAEN
4759 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4752, 4755, 4769, 4792. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1999-11-22 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Mediaş
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. CUZA VODĂ · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
551012

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. RUSU PAN PROD SRL · 37 m · CAEN 1071
  2. FRESHLINE NATURA S.R.L. · 90 m · CAEN 4631
  3. HARSANY IMPEX S.R.L. · 102 m · CAEN 3299
  4. ONYX CLINIC CARE S.R.L. · 105 m · CAEN 8622
  5. MIHU TAXI S.R.L. · 112 m · CAEN 4933
  6. FULMED S.R.L. · 128 m · CAEN 1102
  7. WAMA TREYM S.R.L. · 143 m · CAEN 6201
  8. FORAJE VERTICALE SRL · 147 m · CAEN 4221 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202518 mii lei▼ 95,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
343 mii686 mii1,03 mil1,37 mil2023 · cifră de afaceri: 1.371.606 lei2023 · profit net: 1.611 lei20232024 · cifră de afaceri: 408.442 lei2024 · profit net: -14.480 lei20242025 · cifră de afaceri: 17.718 lei18 mii2025 · profit net: -41.539 lei2025
Salariați
1▼ 66,7%
20232025
Datorii totale
443 mii lei▲ 6,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4759 · 453 firme · mai sus decât 9% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Sibiu · mai sus decât 10% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-234,5% marjă · mai sus decât 6% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-234,4%
Creștere CA an/an
-95,7%
CA / salariat
17.718 lei
Datorii / active
84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-48,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-33,7%/an
Grad de îndatorare
84%
Angajați, în timp
9 → 1 (2021–2025, -89%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202517.718−95,7%-41.539-234,4%443.292528.52585.2331
2024408.442−70,2%-14.480−999%-3,5%415.863528.155112.2923
20231.371.6061.6110,1%499.165687.358188.1935
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Contracte publice (SEAP)

482

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
97
Valoare totală
84.447 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
385
Valoare totală
690.352 lei
Ultimul an
2024
Valoarea totală a contractelor publice câștigate (istoric, 84.447 lei) este de 4,8× mai mare decât cifra de afaceri declarată pe anul 2025 (17.718 lei). Notă: contractele sunt cumulate pe mai mulți ani.

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca debitor
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-02-20284/85/2025Tribunalul Sibiucererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondDebitor
2025-02-07565/257/2025Judecătoria Mediasordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MEDIAL GRUP I SRL

Este MEDIAL GRUP I SRL o firmă activă?

MEDIAL GRUP I SRL este înregistrată la ANAF, dar se află în procedură de insolvență (vezi mai jos).

Este MEDIAL GRUP I SRL plătitoare de TVA?

Da, MEDIAL GRUP I SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22.11.1999 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO12419160.

Ce cifră de afaceri are MEDIAL GRUP I SRL?

În 2025, MEDIAL GRUP I SRL a avut o cifră de afaceri de 17.718 lei, în scădere cu 95,7% față de 2024, și o pierdere netă de 41.539 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MEDIAL GRUP I SRL?

În 2025, MEDIAL GRUP I SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este MEDIAL GRUP I SRL în insolvență?

Da. Pe portalul instanțelor (portal.just.ro) există un dosar de insolvență în care MEDIAL GRUP I SRL este debitoare, nr. 284/85/2025, din 20.02.2025, stadiul: fond.

Are MEDIAL GRUP I SRL procese în instanță?

Da, MEDIAL GRUP I SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MEDIAL GRUP I SRL datorii la ANAF?

MEDIAL GRUP I SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MEDIAL GRUP I SRL?

Sediul social declarat al MEDIAL GRUP I SRL este în JUD. SIBIU, MUN. MEDIAŞ, STR. CUZA VODĂ.

Ce activitate are MEDIAL GRUP I SRL?

Activitatea principală declarată a MEDIAL GRUP I SRL este „Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate” (cod CAEN 4759).

Când a fost înființată MEDIAL GRUP I SRL?

MEDIAL GRUP I SRL a fost înregistrată pe 22.11.1999, cu numărul de ordine în registrul comerțului J32/522/1999.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MEDIAL GRUP I SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala