identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL

CAEN 8623 — Activități de asistență stomatologică
CUI 12587J1991006517407Neplătitor TVAVerificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
26mii €
▼ 9,7% vs. 2024
Profit net · 2025
716€
▼ 68,6% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL (CUI 12587, nr. J1991006517407) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 1992. Activitatea principală: activități de asistență stomatologică (CAEN 8623). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 129 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 129.310 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,5%. Rezultatul net a fost un profit de 3.610 lei. Datoriile totale au crescut cu 2,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12587
Nr. Reg. Comerțului
J1991006517407 · EUID ROONRC.J1991006517407
Cod CAEN
8623 — Activități de asistență stomatologică
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. STEFAN CEL MARE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
57 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 27 firme.

100 mN1
  1. G&R EXIM CO S.R.L. · 50 m · CAEN 5115 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202526 mii €▼ 9,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7.10314 mii21 mii28 mii2023 · cifră de afaceri: 21.488 €2023 · profit net: 507 €20232024 · cifră de afaceri: 28.410 €2024 · profit net: 2.277 €20242025 · cifră de afaceri: 25.641 €26 mii2025 · profit net: 716 €2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
597 €▲ 1,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 8623 · 10.338 firme · mai sus decât 30% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 32% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,8% marjă · mai sus decât 28% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,8%
Creștere CA an/an
-9,7%
CA / salariat
25.641 €
Datorii / active
13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-1,0%/an
Lichiditate curentă
7,52
Grad de îndatorare
13%
Scor Z-Altman
12,34 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202525.641−9,7%716−68,6%2,8%5974.7494.1681
202428.410+32,2%2.277+349%8,0%5886.3075.7331
202321.4885072,4%3793.8403.4761
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de asistență stomatologică · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-19DenumireCABINET STOMATOLOGIC TEXPRO S.R.L.CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL

Întrebări despre CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL

Este CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL o firmă activă?

Da. CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL plătitoare de TVA?

Nu, CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 03.11.2026).

Ce cifră de afaceri are CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL?

În 2025, CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL a avut o cifră de afaceri de 129.310 lei, în scădere cu 8,5% față de 2024, și un profit net de 3.610 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL?

În 2025, CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL datorii la ANAF?

CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL?

Sediul social declarat al CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. STEFAN CEL MARE.

Ce activitate are CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL?

Activitatea principală declarată a CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623).

Când a fost înființată CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL?

CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL a fost înregistrată pe 10.12.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1991006517407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CABINET STOMATOLOGIC TEXPRO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala