identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

VEL VULC SERV SRL

CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
CUI 12600238J2000000113405Neplătitor TVAVerificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
80mii lei
▲ 21,2% vs. 2024
Profit net · 2025
13mii lei
▲ 566,4% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
26ani
din 2000
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VEL VULC SERV SRL (CUI 12600238, nr. J2000000113405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2000. Activitatea principală: repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 80 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, VEL VULC SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 80.090 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,2%. Rezultatul net a fost un profit de 13.289 lei. Datoriile totale au scăzut cu 42,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (31.708 lei) depășesc activele totale (20.297 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-11.411 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12600238
Nr. Reg. Comerțului
J2000000113405 · EUID ROONRC.J2000000113405
Cod CAEN
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-01-27 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. TOPOLNIŢA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
51203
Contact declarat
5 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 15 firme.

100 mN1234
  1. EINTRAHT AXEL SRL · 31 m · CAEN 4711 · +6 firme la aceeași adresă
  2. SILCORAD TRADING SRL · 38 m · CAEN 4791 · +10 firme la aceeași adresă
  3. AMICII PARTENERI SRL · 43 m · CAEN 4332 · +12 firme la aceeași adresă
  4. WU HU (98) IMPEX S.R.L. · 60 m · CAEN 4711 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202580 mii lei▲ 21,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
20 mii40 mii60 mii80 mii2023 · cifră de afaceri: 38.677 lei2023 · profit net: -27.641 lei20232024 · cifră de afaceri: 66.070 lei2024 · profit net: 1.994 lei20242025 · cifră de afaceri: 80.090 lei80 mii2025 · profit net: 13.289 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
32 mii lei▼ 42,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 9531 · 10.563 firme · mai sus decât 22% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 24% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
16,6% marjă · mai sus decât 76% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,6%
Creștere CA an/an
+21,2%
CA / salariat
80.090 lei
Datorii / active
156%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+7,4%/an
Grad de îndatorare
156%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202580.090+21,2%13.289+566%16,6%31.70820.297-11.4111
202466.070+70,8%1.9943,0%54.69729.997-24.7001
202338.677-27.641-71,5%193.43722.886-170.5512
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Repararea și întreținerea autovehiculelor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

3

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-24AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. TOPOLNITA, NR.10, BL.M45, SC.1, AP.35MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. TOPOLNIŢA, NR.10, BL.M45, SC.1, AP.35
2026-09-24Cod CAEN45209531
2026-09-24DenumireVEL VULC SERV S.R.L.VEL VULC SERV SRL

Întrebări despre VEL VULC SERV SRL

Este VEL VULC SERV SRL o firmă activă?

Da. VEL VULC SERV SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este VEL VULC SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, VEL VULC SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 30.10.2026).

Ce cifră de afaceri are VEL VULC SERV SRL?

În 2025, VEL VULC SERV SRL a avut o cifră de afaceri de 80.090 lei, în creștere cu 21,2% față de 2024, și un profit net de 13.289 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VEL VULC SERV SRL?

În 2025, VEL VULC SERV SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este VEL VULC SERV SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VEL VULC SERV SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are VEL VULC SERV SRL datorii la ANAF?

VEL VULC SERV SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VEL VULC SERV SRL?

Sediul social declarat al VEL VULC SERV SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. TOPOLNIŢA.

Ce activitate are VEL VULC SERV SRL?

Activitatea principală declarată a VEL VULC SERV SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531).

Când a fost înființată VEL VULC SERV SRL?

VEL VULC SERV SRL a fost înregistrată pe 27.01.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2000000113405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VEL VULC SERV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala