identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

ENERGOFOR SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 12826406J2000000140045Plătitor TVA din 2000RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
32,94mil lei
▼ 22,9% vs. 2024
Profit net · 2025
1,79mil lei
▼ 84,3% vs. 2024
Salariați
38
▼ 19,1% vs. 2024
Contracte publice
23
SEAP · activ 2026
În anul 2025, ENERGOFOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.943.046 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,9%. Rezultatul net a fost un profit de 1.792.398 lei. Datoriile totale au crescut cu 28,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 38.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12826406
Nr. Reg. Comerțului
J2000000140045 · EUID ROONRC.J2000000140045
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-03-27 (26 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-21 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
32.943.046 lei
▼ 22,9%
Profit net
1.792.398 lei
▼ 84,3%
Datorii
21.010.961 lei
▲ 28,9%
Salariați
38
▼ -9
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 18.499.518 lei2024: 42.747.080 lei2025: 32.943.046 lei32,94 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.801.321 lei2024: 11.413.644 lei2025: 1.792.398 lei1,79 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 462024: 472025: 383820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
5,4%
Creștere CA an/an
-22,9%
CA / salariat
866.922 lei
Datorii / active
93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
87,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+19,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202532.943.046 lei1.792.398 lei21.010.961 lei22.647.511 lei2.050.442 lei38
202442.747.080 lei11.413.644 lei16.304.072 lei27.577.118 lei11.688.678 lei47
202318.499.518 lei1.801.321 lei17.978.777 lei23.385.871 lei5.825.034 lei46
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-21.

Contracte publice (SEAP)

23

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
89.967 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
20
Valoare totală
49.382 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Bacău

TS
TREIF SISTEM INSTAL SRL
CUI 24154236 · Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş
AI
AIRSAN INSTAL S.R.L.
CUI 55394824 · Sat Buciumi Com. Buciumi
TI
TERMO-INSTAL CLAUDIU S.R.L.
CUI 55130660 · Sat Ciobănuş Com. Asău
SC
SERVICE CENTRALE ONEŞTI S.R.L.
CUI 54951994 · Mun. Oneşti
DP
DORINSTAL PROTEHNIC S.R.L.
CUI 54782488 · Mun. Bacău
OS
OURMAS SERVINSTALL S.R.L.
CUI 54722150 · Sat Gura Văii Com. Gura Văii

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ENERGOFOR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →