identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL

CAEN 1330 — Finisarea materialelor textile
CUI 13137191J2000000559083Plătitor TVA din 2000Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,18mil lei
▼ 17,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−527mii lei
▼ 1.297,1% vs. 2024
Salariați
25
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2021
În anul 2025, R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.176.075 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 527.458 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 25.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-527.458 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13137191
Nr. Reg. Comerțului
J2000000559083 · EUID ROONRC.J2000000559083
Cod CAEN
1330 — Finisarea materialelor textile
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-06-26 (26 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Rupea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Orş. Rupea
Adresă
JUD. BRAŞOV, ORŞ. RUPEA, STR. REPUBLICII, NR.349 · 3 firme aici
Cod poștal
505500

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.176.075 lei
▼ 17,6%
Profit net
-527.458 lei
▼ 1.297,1%
Datorii
873.571 lei
▼ 8,5%
Salariați
25
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 3.160.006 lei2024: 2.639.808 lei2025: 2.176.075 lei2,18 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 72.940 lei2024: 44.061 lei2025: -527.458 lei−527 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 312024: 252025: 252520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-24,2%
Creștere CA an/an
-17,6%
CA / salariat
87.043 lei
Datorii / active
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-20,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.176.075 lei-527.458 lei873.571 lei3.409.929 lei2.540.283 lei25
20242.639.808 lei44.061 lei955.138 lei4.009.631 lei3.067.741 lei25
20233.160.006 lei72.940 lei763.342 lei3.842.457 lei3.091.280 lei31
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
756 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

MO
MOBILA SA
CUI 1138452 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
ME
METALICA SA
CUI 1138444 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Finisarea materialelor textile · Brașov

AM
ATELIER MAGBRO S.R.L.
CUI 52602432 · Sat Beclean Com. Beclean
MM
MADRA MEDIA S.R.L.
CUI 49943260 · Sat Toderiţa Com. Mândra
PP
PACT PUBLI SPORT S.R.L.
CUI 49335882 · Mun. Braşov
TB
TESSY BY ANDREEA TRANDAFIR S.R.L.
CUI 48589106 · Mun. Braşov
CI
CUSTOM INKEDD S.R.L.
CUI 40175591 · Sat Cristian Com. Cristian
KA
KASKOU ACME S.R.L.
CUI 39970976 · Mun. Săcele

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →