identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

COPE SA

CAEN 1089 — Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
CUI 13158828J2000000209276Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
11,25mil lei
▼ 12,6% vs. 2024
Profit net · 2025
184mii lei
▼ 37,7% vs. 2024
Salariați
14
▼ 6,7% vs. 2024
Contracte publice
4
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, COPE SA a raportat o cifră de afaceri de 11.250.338 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 12,6%. Rezultatul net a fost un profit de 183.876 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13158828
Nr. Reg. Comerțului
J2000000209276 · EUID ROONRC.J2000000209276
Cod CAEN
1089 — Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2000-07-03 (26 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Neamţ
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. ZING COACHING S.R.L. · 58 m · CAEN 8559
  2. DID COMCONTUR SRL · 71 m · CAEN 4752 · +1 firme la aceeași adresă
  3. COM SERVICE CANACHE SRL · 121 m · CAEN 4520
  4. MALVA PRODIMPEX SRL · 131 m · CAEN 5520 · +1 firme la aceeași adresă
  5. OPTICONSULT CARMEN & VILI SRL · 139 m · CAEN 4778
  6. DARMAT RESIDENCE S.R.L. · 157 m · CAEN 5520
  7. DARIA SRL · 199 m · CAEN 6820
  8. B.M.D AGRITERRA SRL · 226 m · CAEN 113 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202511,25 mil lei▼ 12,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,22 mil6,44 mil9,66 mil12,87 mil2023 · cifră de afaceri: 10.902.189 lei2023 · profit net: 99.606 lei20232024 · cifră de afaceri: 12.874.086 lei2024 · profit net: 295.030 lei20242025 · cifră de afaceri: 11.250.338 lei11,25 mil2025 · profit net: 183.876 lei2025
Salariați
14▼ 6,7%
20232025
Datorii totale
1,85 mil lei▼ 25,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 1089 · 282 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Neamț · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,6% marjă · mai sus decât 37% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,6%
Creștere CA an/an
-12,6%
CA / salariat
803.596 lei
Datorii / active
23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,1%/an
Grad de îndatorare
23%
Angajați, în timp
14 → 14 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202511.250.338−12,6%183.876−37,7%1,6%1.853.5588.058.9646.205.40614
202412.874.086+18,1%295.030+196%2,3%2.470.7829.092.3126.621.53015
202310.902.18999.6060,9%1.567.5407.690.6546.123.11417
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

4

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
46.366 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

10
Dosare în care firma apare ca parte
10
Ca creditor
10
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-01-27269/111/2026Tribunalul Bihordeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2026-01-27100/87/2026Tribunalul Teleormandeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-06-242769/175/2025Judecătoria Aiudordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-03-031716/121/2014/a48Curtea De Apel Galatiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni SUPLIMENT A19ApelCreditor
2024-09-182883/87/2012Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăRecursIntimat Creditor
2024-04-261716/121/2014/a48Tribunalul Galaticontestaţie împ.raportului asupra raportului asupra fondurilor obţinute şi a plFondCreditor
2018-03-21462/88/2018Tribunalul Tulceadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2014-03-101716/121/2014Tribunalul Galatiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniFondCreditor
2012-05-242883/87/2012Tribunalul Teleormanprocedura insolvenţeiFondCreditor
2010-12-074871/89/2010Tribunalul Vasluiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată verificare stadiu procFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ENZYMES & DERIVATES SA6192045în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 37,04 mil lei, 26 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COPE SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →