identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

BUCEGI SA

CAEN 4634 — Comerț cu ridicata al băuturilor
CUI 1354804J1991000125293Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
8,98mil lei
▼ 6,4% vs. 2024
Profit net · 2025
130mii lei
▲ 135,6% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

BUCEGI SA (CUI 1354804, nr. J1991000125293) este o societate pe acțiuni (SA) activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1992. Activitatea principală: comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8,98 mil lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, BUCEGI SA a raportat o cifră de afaceri de 8.982.131 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,4%. Rezultatul net a fost un profit de 130.208 lei. Datoriile totale au crescut cu 1.566,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1354804
Nr. Reg. Comerțului
J1991000125293 · EUID ROONRC.J1991000125293
Cod CAEN
4634 — Comerț cu ridicata al băuturilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. POLIGONULUI · 14 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 56 firme.

100 m250 m500 mN123456
  1. SEB & BIA DISTRIBUTION SRL · 51 m · CAEN 4711 · +9 firme la aceeași adresă
  2. PROBITZ SRL · 260 m · CAEN 9510
  3. BIACTIV PLANNER CONSTRUCT S.R.L. · 388 m · CAEN 7711 · +10 firme la aceeași adresă
  4. ALSIM LABELING DESIGN SRL · 412 m · CAEN 7410 · +8 firme la aceeași adresă
  5. FAMILIA PANAINTE S.R.L. · 435 m · CAEN 4751
  6. CAMPINA INVEST SRL · 517 m · CAEN 4110 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20258,98 mil lei▼ 6,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
2,79 mil5,58 mil8,37 mil11,17 mil2023 · cifră de afaceri: 11.165.445 lei2023 · profit net: 133.563 lei20232024 · cifră de afaceri: 9.591.594 lei2024 · profit net: -365.864 lei20242025 · cifră de afaceri: 8.982.131 lei8,98 mil2025 · profit net: 130.208 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
2,78 mil lei▲ 1.566,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4634 · 623 firme · mai sus decât 78% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Prahova · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
1,5% marjă · mai sus decât 52% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,4%
Creștere CA an/an
-6,4%
CA / salariat
2.245.533 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+18,7%/an
Lichiditate curentă
3,89
Grad de îndatorare
11%
Scor Z-Altman
6,60 (zonă sigură)
Angajați, în timp
6 → 4 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20258.982.131−6,4%130.2081,4%2.782.98224.522.68221.689.4384
20249.591.594−14,1%-365.864−374%-3,8%166.97721.726.20721.559.2304
202311.165.445133.5631,2%189.32422.310.72321.925.0943
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca pârât
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-305818/291/2026Judecătoria Romanvalidare poprire DOS. EXEC. NR. 359/2026FondTerţ poprit
2024-11-0818498/200/2024Judecătoria Buzauvalidare poprire 3811/2019FondTerţ poprit
2024-05-238320/200/2024Judecătoria Buzauvalidare poprire 4292/2016FondTerţ poprit
2023-06-263638/105/2022Curtea De Apel Ploiestiacţiune în constatareApelIntimat Pârât
2023-03-02996/105/2023Tribunalul Prahovaacţiune în constatareFondPârât
2022-08-313638/105/2022Tribunalul Prahovaacţiune în constatareFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

13

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AVANT GRAPHO SRL17558843în funcțiune
BRAMETCHIM SA1113903în funcțiune
COMPLICAT RĂU SRL22192934radiată
DIMBOVITA SA916564în funcțiune
GRAND FOOD PRODUCTS SRL28059849în funcțiune
MASTER GOODIES PRODUCT SRL28035831în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al băuturilor · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre BUCEGI SA

Este BUCEGI SA o firmă activă?

Da. BUCEGI SA este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este BUCEGI SA plătitoare de TVA?

Da, BUCEGI SA este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO1354804.

Ce cifră de afaceri are BUCEGI SA?

În 2025, BUCEGI SA a avut o cifră de afaceri de 8.982.131 lei, în scădere cu 6,4% față de 2024, și un profit net de 130.208 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are BUCEGI SA?

În 2025, BUCEGI SA a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este BUCEGI SA în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care BUCEGI SA să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 24.09.2026.

Are BUCEGI SA procese în instanță?

Da, BUCEGI SA apare în 6 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are BUCEGI SA datorii la ANAF?

BUCEGI SA nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul BUCEGI SA?

Sediul social declarat al BUCEGI SA este în JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. POLIGONULUI.

Ce activitate are BUCEGI SA?

Activitatea principală declarată a BUCEGI SA este „Comerț cu ridicata al băuturilor” (cod CAEN 4634).

Când a fost înființată BUCEGI SA?

BUCEGI SA a fost înregistrată pe 29.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1991000125293.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BUCEGI SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala