identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

TERMOLUX S.R.L.

CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie și dulgherie
CUI 13595024J24/768/2000Plătitor TVA din 2001TVA la încasareVerificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
63mii lei
▼ 34,7% vs. 2024
Profit net · 2025
253lei
▲ 52,4% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
1
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TERMOLUX S.R.L. (CUI 13595024, nr. J24/768/2000) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Vișeu de Sus, județul Maramureș, înființată în 2000. Activitatea principală: lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, TERMOLUX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 62.949 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 34,7%. Rezultatul net a fost un profit de 253 lei. Datoriile totale au scăzut cu 6,5% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13595024
Nr. Reg. Comerțului
J24/768/2000 · EUID ROONRC.J24/768/2000
Cod CAEN
4332 — Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-12-14 (25 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Orş. Vişeu de Sus
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. PRISLOPULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
435700

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. KRAFCIC MONUMENTE FUNERARE S.R.L. · 49 m · CAEN 2370
  2. FORSTBETRIEB GAA S.R.L. · 90 m · CAEN 220
  3. ALIGAV S.R.L. · 97 m · CAEN 220
  4. COQUETTE BEAUTY SRL · 140 m · CAEN 9602
  5. TARLECLN FLOW S.R.L. · 153 m · CAEN 4120 · +2 firme la aceeași adresă
  6. CARLUC FOREST SRL · 154 m · CAEN 220
  7. DAN ALIN GENIUS S.R.L. · 166 m · CAEN 4120
  8. MORITZ SRL · 194 m · CAEN 4690

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202563 mii lei▼ 34,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
30 mii60 mii91 mii121 mii2023 · cifră de afaceri: 120.988 lei2023 · profit net: 905 lei20232024 · cifră de afaceri: 96.422 lei2024 · profit net: 166 lei20242025 · cifră de afaceri: 62.949 lei63 mii2025 · profit net: 253 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
223 mii lei▼ 6,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4332 · 2.855 firme · mai sus decât 19% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Maramureș · mai sus decât 24% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,4% marjă · mai sus decât 34% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,4%
Creștere CA an/an
-34,7%
Datorii / active
78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,6%/an
Grad de îndatorare
78%
Angajați, în timp
3 → 2 (2021–2023, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202562.949−34,7%253+52,4%0,4%222.767285.71762.950—
202496.422−20,3%166−81,7%0,2%238.379301.07662.697—
2023120.9889050,7%767.468829.99962.5312
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
41 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de tâmplărie și dulgherie · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TERMOLUX S.R.L.

Este TERMOLUX S.R.L. o firmă activă?

Da. TERMOLUX S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este TERMOLUX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TERMOLUX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.05.2001 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO13595024.

Ce cifră de afaceri are TERMOLUX S.R.L.?

În 2025, TERMOLUX S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 62.949 lei, în scădere cu 34,7% față de 2024, și un profit net de 253 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este TERMOLUX S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TERMOLUX S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are TERMOLUX S.R.L. datorii la ANAF?

TERMOLUX S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TERMOLUX S.R.L.?

Sediul social declarat al TERMOLUX S.R.L. este în JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. PRISLOPULUI.

Ce activitate are TERMOLUX S.R.L.?

Activitatea principală declarată a TERMOLUX S.R.L. este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332).

Când a fost înființată TERMOLUX S.R.L.?

TERMOLUX S.R.L. a fost înregistrată pe 14.12.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J24/768/2000.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TERMOLUX S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala