identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

SOCIETATEA INTRETINERE SI REPARATII LOCOMOTIVE SI UTILAJE - C.F.R. IRLU S.A.

CAEN 3317 — Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
CUI 14300920J40/9679/2001Plătitor TVA din 2002RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
89,34mil lei
▼ 14,9% vs. 2023
Profit net · 2024
−59,51mil lei
▼ 122,6% vs. 2023
Salariați
876
▼ 10,7% vs. 2023
Contracte publice
55
SEAP · activ 2024
În anul 2024, SOCIETATEA INTRETINERE SI REPARATII LOCOMOTIVE SI UTILAJE - C.F.R. IRLU S.A. a raportat o cifră de afaceri de 89.341.217 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 59.505.352 lei. Datoriile totale au crescut cu 17,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 876.
Semnale de risc ridicat
  • Adresă cu multe firme — 24 firme la aceeași adresă.
  • Datorii peste active — Datoriile (293.488.794 lei) depășesc activele totale (36.601.278 lei) în 2024.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-268.357.860 lei) în bilanțul depus pe 2024.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2024 (-59.505.352 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14300920
Nr. Reg. Comerțului
J40/9679/2001 · EUID ROONRC.J40/9679/2001
Cod CAEN
3317 — Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2001-11-20 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.de stat-societate comerciala

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL DINICU GOLESCU, NR.38 · 24 firme aici
Cod poștal
10873

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2024)
89.341.217 lei
▼ 14,9%
Profit net
-59.505.352 lei
▼ 122,6%
Datorii
293.488.794 lei
▲ 17,8%
Salariați
876
▼ -105
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 89.810.764 lei2023: 104.967.430 lei2024: 89.341.217 lei89,34 mil20222024
Evoluția profitului net
2022: -14.705.429 lei2023: -26.732.607 lei2024: -59.505.352 lei−59,51 mil20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 1.0682023: 9812024: 87687620222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
-66,6%
Creștere CA an/an
-14,9%
CA / salariat
101.988 lei
Datorii / active
802%
Creștere medie anuală (2016–2024)
+4,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202489.341.217 lei-59.505.352 lei293.488.794 lei36.601.278 lei-268.357.860 lei876
2023104.967.430 lei-26.732.607 lei249.071.505 lei53.955.635 lei-206.026.036 lei981
202289.810.764 lei-14.705.429 lei230.660.896 lei76.327.036 lei-177.223.516 lei1068
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Contracte publice (SEAP)

55

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
52
Valoare totală
267.300 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
277.123 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

23

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

SR
SUCURSALA REGIONALA TRANSPORT FEROVIAR DE CALATORI BUCURESTI
CUI 28557886 · Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
FA
FUTURE AMBIANCE SRL
CUI 18099145 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
SS
Sere si Pepiniere C.F.R. SA
CUI 16684606 · Activități de întreținere peisagistică
CN
COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.
CUI 16054368 · Reglementarea și eficientizarea activităților economice
TC
Telecomunicatii C.F.R. SA
CUI 15034095 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
TS
Turism si Agrement C.F.R. S.A.
CUI 14925783 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme similare

Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. · Municipiul București

PR
PESA RAIL RO S.R.L.
CUI 53182671 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CS
CAF SISTEME FEROVIARE SRL
CUI 29400609 · Sector 1 Mun. Bucureşti
ES
ERWKAT S.A.
CUI 14464299 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CG
CONSTANTIN GRUP MENTENANTA VAGOANE S.R.L.
CUI 49088537 · Sector 6 Mun. Bucureşti
EP
E-P RAIL WAGONS REPAIR & MAINTENANCE S.R.L.
CUI 42231310 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RI
RAIL INTERVENTION SRL
CUI 36404352 · Sector 6 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

19

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 19 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SOCIETATEA INTRETINERE SI REPARATII LOCOMOTIVE SI UTILAJE - C.F.R. IRLU S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →