identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

UZINA MECANICA DRAGASANI SA

CAEN 2530 — Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
CUI 14422340J2002000052386Plătitor TVA din 2002TVA la încasareRO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
641mii lei
▲ 34,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−288mii lei
▲ 79,9% vs. 2024
Salariați
20
▼ 9,1% vs. 2024
Vechime
24ani
din 2002
În anul 2025, UZINA MECANICA DRAGASANI SA a raportat o cifră de afaceri de 640.581 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 34,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 287.669 lei. Datoriile totale au crescut cu 2,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 20.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-287.669 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14422340
Nr. Reg. Comerțului
J2002000052386 · EUID ROONRC.J2002000052386
Cod CAEN
2530 — Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală)
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2002-02-04 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani
Formă de proprietate
Propr.mixta-de stat si privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Drăgăşani
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. BELŞUGULUI, NR.110 · 2 firme aici
Cod poștal
245700

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-19 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
640.581 lei
▲ 34,1%
Profit net
-287.669 lei
▲ 79,9%
Datorii
10.247.533 lei
▲ 2,0%
Salariați
20
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 329.213 lei2024: 477.692 lei2025: 640.581 lei641 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: -1.772.874 lei2024: -1.427.696 lei2025: -287.669 lei−288 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 232024: 222025: 202020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-44,9%
Creștere CA an/an
+34,1%
CA / salariat
32.029 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-3,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+32,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025640.581 lei-287.669 lei10.247.533 lei17.848.073 lei7.600.540 lei20
2024477.692 lei-1.427.696 lei10.045.934 lei17.934.143 lei7.888.209 lei22
2023329.213 lei-1.772.874 lei8.567.400 lei17.883.305 lei9.315.905 lei23
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-19.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

SN
SOCIETATEA NATIONALA ROMARM SA BUCURESTI SUCURSALA DRAGASANI
CUI 11510706 · Activitate nedeclarată

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate

FirmăCUIStare
FOTBAL CLUB FCSB S.A.15224430în funcțiune
GEAMBAZI ESTATE S.R.L.34969431în funcțiune
LEOSER SA383062în funcțiune
MIANDRAL BUSINESS S.R.L.42622858în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Producția generatoarelor de aburi (cu excepția cazanelor pentru încălzire centrală) · Vâlcea

EM
EPO MUNIŢIA S.R.L.
CUI 48900260 · Mun. Râmnicu Vâlcea
UM
UZINA MECANICA BABENI SA
CUI 14363324 · Orş. Băbeni

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

13

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
UZINA MECANICA DRAGASANI SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →