identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

ARCOTERM INVEST SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 14554405J12/629/2002Neplătitor TVAVerificat ANAF 15.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
295mii lei
▲ 26,6% vs. 2024
Profit net · 2025
196mii lei
▲ 29,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
3
SEAP · activ 2020
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ARCOTERM INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 295.382 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 26,6%. Rezultatul net a fost un profit de 195.915 lei. Datoriile totale au scăzut cu 65,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14554405
Nr. Reg. Comerțului
J12/629/2002 · EUID ROONRC.J12/629/2002
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-04-03 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. OLTULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400600
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN12345678
  1. CONCORDIA GENERAL SERVICE SRL · 57 m · CAEN 4322 · +5 firme la aceeași adresă
  2. BOJANCA IMPEX SRL · 61 m · CAEN 6820 · +6 firme la aceeași adresă
  3. FRESH TIME BOX SRL · 68 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  4. DAO MQBY EXIMP S.R.L. · 85 m · CAEN 4781 · +5 firme la aceeași adresă
  5. HAR TRANS S.R.L. · 98 m · CAEN 6024 · +5 firme la aceeași adresă
  6. CASY CONSTRUCT S.R.L. · 100 m · CAEN 4120
  7. ARCA CONSTRUCT S.R.L. · 107 m · CAEN 4334 · +4 firme la aceeași adresă
  8. MAVIOS IMPEX SRL · 114 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025295 mii lei▲ 26,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
74 mii148 mii222 mii295 mii2023 · cifră de afaceri: 128.644 lei2023 · profit net: 65.274 lei20232024 · cifră de afaceri: 233.235 lei2024 · profit net: 150.783 lei20242025 · cifră de afaceri: 295.382 lei295 mii2025 · profit net: 195.915 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
30 mii lei▼ 65,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4322 · 9.022 firme · mai sus decât 55% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 59% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
66,3% marjă · mai sus decât 95% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
66,3%
Creștere CA an/an
+26,6%
CA / salariat
295.382 lei
Datorii / active
5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
37,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+16,0%/an
Lichiditate curentă
18,30
Grad de îndatorare
5%
Scor Z-Altman
14,71 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025295.382+26,6%195.915+29,9%66,3%29.517547.901518.3841
2024233.235+81,3%150.783+131%64,6%85.220431.689346.4691
2023128.64465.27450,7%194.418440.103245.6851
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
67.033 lei
Ultimul an
2019

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
54.190 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
NICODOR INVEST SRL12456184radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 930 mii lei, 4 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARCOTERM INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →