identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

ABITARE SPORTS SRL

CAEN 4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CUI 14707274J08/770/2002Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
192mii lei
▼ 87,7% vs. 2021
Profit net · 2022
44mii lei
▲ 173,4% vs. 2021
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2021
Vechime
24ani
din 2002
În anul 2022, ABITARE SPORTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 191.543 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 87,7%. Rezultatul net a fost un profit de 44.443 lei. Datoriile totale au scăzut cu 76,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14707274
Nr. Reg. Comerțului
J08/770/2002 · EUID ROONRC.J08/770/2002
Cod CAEN
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-06-21 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. BRAZILOR, NR.55 · 4 firme aici
Cod poștal
500313
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

9 ani
Cifra de afaceri (2022)
191.543 lei
▼ 87,7%
Profit net
44.443 lei
▲ 173,4%
Datorii
132.967 lei
▼ 76,2%
Salariați
0
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 3.514.743 lei2021: 1.552.358 lei2022: 191.543 lei192 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: -38.064 lei2021: -60.573 lei2022: 44.443 lei44 mii20202022
Evoluția numărului de salariați
2020: 52021: 12022: 0020202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
23,2%
Creștere CA an/an
-87,7%
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72,0%
Creștere medie anuală (2015–2022)
-29,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022191.543 lei44.443 lei132.967 lei194.716 lei61.749 lei0
20211.552.358 lei-60.573 lei559.375 lei578.951 lei17.307 lei1
20203.514.743 lei-38.064 lei367.248 lei447.396 lei77.879 lei5
🔒 Încă 6 ani de istoric (2014–2019) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-16.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

AB
ABITARE SRL
CUI 14707258 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
OL
OLIN SRL
CUI 14496592 · Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
AC
ABITARE C.G. SRL
CUI 11631848 · Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · Brașov

PC
PURPI CLOTHING OFFICIAL S.R.L.
CUI 55475406 · Mun. Braşov
RA
R AND R MODĂ NOUĂ S.R.L.
CUI 54944504 · Mun. Braşov
OV
OPTIKOS VISION S.R.L.
CUI 54827873 · Mun. Braşov
D&
DIAMA & LAGETA S.R.L.
CUI 53255048 · Mun. Braşov
MS
MOSSELINA S.R.L.
CUI 52419657 · Mun. Braşov
RF
RAMO FASHION S.R.L.
CUI 52382540 · Mun. Braşov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2023-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ABITARE SPORTS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →