identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

GONZALES MECANICA DE PRECIZIE SRL

CAEN 2899 — Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
CUI 14874469J2005000856291Plătitor TVA din 2002Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
40,63mil lei
▲ 18,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−396mii lei
▼ 112,7% vs. 2024
Salariați
59
▲ 3,5% vs. 2024
Contracte publice
3
SEAP · activ 2023
În anul 2025, GONZALES MECANICA DE PRECIZIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 40.633.366 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 18,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 396.234 lei. Datoriile totale au scăzut cu 51,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 59.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-396.234 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14874469
Nr. Reg. Comerțului
J2005000856291 · EUID ROONRC.J2005000856291
Cod CAEN
2899 — Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-09-12 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Sat Cap Roşu Com. Floreşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, SAT CAP ROŞU COM. FLOREŞTI,
Cod poștal
107256

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
40.633.366 lei
▲ 18,8%
Profit net
-396.234 lei
▼ 112,7%
Datorii
11.837.917 lei
▼ 51,8%
Salariați
59
▲ +2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 41.187.869 lei2024: 34.212.954 lei2025: 40.633.366 lei40,63 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 2.006.147 lei2024: 3.129.910 lei2025: -396.234 lei−396 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 572024: 572025: 595920232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-1,0%
Creștere CA an/an
+18,8%
CA / salariat
688.701 lei
Datorii / active
31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202540.633.366 lei-396.234 lei11.837.917 lei38.727.128 lei27.095.378 lei59
202434.212.954 lei3.129.910 lei24.551.179 lei51.957.148 lei27.491.611 lei57
202341.187.869 lei2.006.147 lei15.942.455 lei50.411.768 lei34.315.502 lei57
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-01.

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
162.996 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca reclamant
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-072552/105/2022*Curtea De Apel Ploiestianulare act administrativRecursIntimat Reclamant
2024-12-042552/105/2022*Tribunalul Prahovaanulare act administrativ LĂMURIRE DISPOZITIVFondReclamant
2024-07-252552/105/2022Curtea De Apel Ploiestianulare act administrativRecursIntimat Reclamant
2022-06-162552/105/2022Tribunalul Prahovaanulare act administrativFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CAP ROSU DEVELOPPEMENT S.R.L.44615849radiată
ENERGOM SRL14918913în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. · Prahova

VR
VALTROMPIA ROBOT S.R.L.
CUI 46347696 · Mun. Ploieşti
IO
ITALIAN OPERATIV SERVICE S.R.L.
CUI 44531179 · Mun. Ploieşti
CR
CALIN ROBOTICS S.R.L.
CUI 43468952 · Sat Băteşti Com. Brazi
WE
WOLF-E ROBOTICS S.R.L.
CUI 42499535 · Sat Ploieştiori Com. Blejoi
YP
YUNCHENG PLATE - MAKING (RO) S.R.L.
CUI 23117086 · Mun. Ploieşti
BT
BYXAN TRANS SRL
CUI 11307370 · Orş. Breaza

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GONZALES MECANICA DE PRECIZIE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →