identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

PONDEROSA COMPANY SRL

CAEN 1011 — Prelucrarea și conservarea cărnii
CUI 15095327J2002001089264Plătitor TVA din 2002Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
28,56mil lei
▲ 1,6% vs. 2024
Profit net · 2025
3,42mil lei
▲ 25,9% vs. 2024
Salariați
48
▲ 6,7% vs. 2024
Contracte publice
69
SEAP · activ 2020
În anul 2025, PONDEROSA COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.558.622 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,6%. Rezultatul net a fost un profit de 3.421.315 lei. Datoriile totale au scăzut cu 48,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 48.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15095327
Nr. Reg. Comerțului
J2002001089264 · EUID ROONRC.J2002001089264
Cod CAEN
1011 — Prelucrarea și conservarea cărnii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-12-17 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Târgu Mureş
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. VIILE DEALUL MIC, NR.1 · 3 firme aici
Cod poștal
540417

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
28.558.622 lei
▲ 1,6%
Profit net
3.421.315 lei
▲ 25,9%
Datorii
3.065.828 lei
▼ 48,6%
Salariați
48
▲ +3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 27.081.006 lei2024: 28.112.912 lei2025: 28.558.622 lei28,56 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 2.069.595 lei2024: 2.717.426 lei2025: 3.421.315 lei3,42 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 492024: 452025: 484820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,0%
Creștere CA an/an
+1,6%
CA / salariat
594.971 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202528.558.622 lei3.421.315 lei3.065.828 lei15.300.080 lei12.300.050 lei48
202428.112.912 lei2.717.426 lei5.960.724 lei14.789.293 lei8.878.736 lei45
202327.081.006 lei2.069.595 lei10.061.622 lei16.177.914 lei6.161.310 lei49
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-11.

Contracte publice (SEAP)

69

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
15
Valoare totală
1.539 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
54
Valoare totală
6.348 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

BS
BAZA SPORTIVA BS S.R.L.
CUI 18853612 · Activități ale bazelor sportive
PV
PRODCOM VIOLET S.R.L.
CUI 1200406 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ARCOROC SRL12046052în funcțiune
PALAS COM SRL6668000în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Prelucrarea și conservarea cărnii · Mureș

PR
PRODCARMI SRL
CUI 1205578 · Mun. Târgu Mureş
PR
PRIMACOM SRL
CUI 1201320 · Mun. Târgu Mureş
AS
ASERDIA S.R.L.
CUI 54640998 · Sat Albeşti Com. Albeşti
ZS
ZUI S.R.L.
CUI 54404369 · Sat Tăureni Com. Tăureni
KN
KONSERVA NATURAL S.R.L.
CUI 53168804 · Orş. Miercurea Nirajului
AC
AUTENTYC CARMAR S.R.L.
CUI 53030207 · Sat Valea Pădurii Com. Valea Largă

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PONDEROSA COMPANY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →