identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

ATINA SERV SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 15488164J2003007539407Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 06.11.2026RO e-Facturaatinainstalatii.roActivăAutorizat ANRE gaze EDIB, PDIB
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
254mii lei
▼ 8,4% vs. 2023
Profit net · 2024
−114mii lei
▲ 14,5% vs. 2023
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2023
Vechime
23ani
din 2003
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ATINA SERV SRL (CUI 15488164, nr. J2003007539407) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2003. Activitatea principală: lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322). Este plătitoare de TVA din 2003. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 254 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2024, ATINA SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 254.309 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 114.236 lei. Datoriile totale au crescut cu 19,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (780.517 lei) depășesc activele totale (88.961 lei) în 2024.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-691.556 lei) în bilanțul depus pe 2024.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2024 (-114.236 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15488164
Nr. Reg. Comerțului
J2003007539407 · EUID ROONRC.J2003007539407
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-06-05 (23 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
60506
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
atinainstalatii.ro
Email
contact@atinainstalatii.ro
Program
Lu,Ma,Mi,Jo,Vi 08:00–18:00 · Sâ 09:00–14:00 · de pe site
Nota site-ului
8,1/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 11.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. COMARG ZURLA SRL · 43 m · CAEN 9523
  2. EROL IMPEX SRL · 46 m · CAEN 5117
  3. IDEAS TRAINING & CONSULTING SRL · 58 m · CAEN 7022 · +2 firme la aceeași adresă
  4. LOVE STORY S.R.L. · 62 m · CAEN 4719 · +1 firme la aceeași adresă
  5. PIXEL ANALYTICA S.R.L. · 63 m · CAEN 6290 · +2 firme la aceeași adresă
  6. LA MARIA S.R.L. · 71 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  7. SASHA AD S.R.L. · 71 m · CAEN 4712
  8. PERSONAL ZIDARI S.R.L. · 78 m · CAEN 4120 · +26 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2024254 mii lei▼ 8,4% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
82 mii163 mii245 mii326 mii2022 · cifră de afaceri: 326.175 lei2022 · profit net: -94.143 lei20222023 · cifră de afaceri: 277.544 lei2023 · profit net: -133.645 lei20232024 · cifră de afaceri: 254.309 lei254 mii2024 · profit net: -114.236 lei2024
Salariați
4▼ 20,0%
20222024
Datorii totale
781 mii lei▲ 19,1%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
-44,9%
Creștere CA an/an
-8,4%
CA / salariat
63.577 lei
Datorii / active
877%
Creștere medie anuală (2015–2024)
+3,0%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024254.309−8,4%-114.236-44,9%780.51788.961-691.5564
2023277.544−14,9%-133.645-48,2%655.14886.632-577.3195
2022326.175-94.143-28,9%498.03463.163-443.6745
Încă 8 ani de istoric (2014–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip B
proiectare și execuție de instalații electrice în clădiri, branșamente de 0,4 kV; emis 20.04.2015
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
10920expirat20.04.2020ANRE
lista din 04.10.2026
Autorizație ANRE gaze naturale, tip EDIB
execuție de instalații de utilizare a gazelor naturale (joasă, redusă și medie presiune); emis 09.12.2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
21814valabil08.12.2027ANRE
lista din 04.10.2026
Autorizație ANRE gaze naturale, tip PDIB
proiectare de instalații de utilizare a gazelor naturale (joasă, redusă și medie presiune); emis 09.12.2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
21813valabil08.12.2027ANRE
lista din 04.10.2026

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ATINA SERV SRL

Este ATINA SERV SRL o firmă activă?

Da. ATINA SERV SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este ATINA SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, ATINA SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 05.06.2003 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO15488164.

Ce cifră de afaceri are ATINA SERV SRL?

În 2024, ATINA SERV SRL a avut o cifră de afaceri de 254.309 lei, în scădere cu 8,4% față de 2023, și o pierdere netă de 114.236 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ATINA SERV SRL?

În 2024, ATINA SERV SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ATINA SERV SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ATINA SERV SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are ATINA SERV SRL datorii la ANAF?

ATINA SERV SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ATINA SERV SRL?

Sediul social declarat al ATINA SERV SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL.

Ce activitate are ATINA SERV SRL?

Activitatea principală declarată a ATINA SERV SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322).

Când a fost înființată ATINA SERV SRL?

ATINA SERV SRL a fost înregistrată pe 05.06.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003007539407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ATINA SERV SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala