identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

ZSAM COM S.R.L.

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 15711257J26/1102/2003Neplătitor TVAVerificat ANAF 30.10.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2021 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2021
4,76mil lei
▲ 16,1% vs. 2020
Profit net · 2021
324mii lei
▼ 77,5% vs. 2020
Salariați
10
▲ 25,0% vs. 2020
Vechime
23ani
din 2003
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ZSAM COM S.R.L. (CUI 15711257, nr. J26/1102/2003) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din Sâncraiu de Mureș, județul Mureș, înființată în 2003. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Nu este plătitoare de TVA. În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 4,76 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2021, ZSAM COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.761.290 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,1%. Rezultatul net a fost un profit de 324.054 lei. Datoriile totale au scăzut cu 21,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 4 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 4 ani (ultimul bilanț: 2021). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.
  • Datorii peste active — Datoriile (1.481.205 lei) depășesc activele totale (982.172 lei) în 2021.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-499.033 lei) în bilanțul depus pe 2021.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15711257
Nr. Reg. Comerțului
J26/1102/2003 · EUID ROONRC.J26/1102/2003
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-09-02 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 m250 mN123
  1. OVIMEX S S.R.L. · 52 m · CAEN 4711 · +16 firme la aceeași adresă
  2. REG SOLUTIONS IMPLANT S.R.L. · 391 m · CAEN 4619 · +2 firme la aceeași adresă
  3. OVISIM CONFORT ROUTTE S.R.L. · 406 m · CAEN 4941 · +19 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20214,76 mil lei▲ 16,1% față de 2020
Cifră de afaceriProfit net
1,19 mil2,38 mil3,57 mil4,76 mil2019 · cifră de afaceri: 2.597.833 lei2019 · profit net: 253.281 lei20192020 · cifră de afaceri: 4.101.126 lei2020 · profit net: 1.439.387 lei20202021 · cifră de afaceri: 4.761.290 lei4,76 mil2021 · profit net: 324.054 lei2021
Salariați
10▲ 25,0%
20192021
Datorii totale
1,48 mil lei▼ 21,3%
20192021

Indicatori 2021

Marjă netă
6,8%
Creștere CA an/an
+16,1%
CA / salariat
476.129 lei
Datorii / active
151%
Creștere medie anuală (2015–2021)
+29,3%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20214.761.290+16,1%324.054−77,5%6,8%1.481.205982.172-499.03310
20204.101.126+57,9%1.439.387+468%35,1%1.881.4212.237.864356.4748
20192.597.833253.2819,7%2.339.0921.256.149-1.082.9137
Încă 5 ani de istoric (2014–2018)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2019–2021). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-157228/320/2026Judecătoria Targumurescerere de valoare redusăFondPârât
2024-07-3011668/320/2024Judecătoria Targumurescerere de valoare redusăFondPârât
2023-06-278572/320/2023Judecătoria Targumurescerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALPAR ZSELYKE PREST SRL37408280în funcțiune
MOLIA SRL1119353radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 0 active, cifră de afaceri cumulată 4,76 mil lei, 10 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ZSAM COM S.R.L.

Este ZSAM COM S.R.L. o firmă activă?

ZSAM COM S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 30.10.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este ZSAM COM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ZSAM COM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 30.10.2026).

Ce cifră de afaceri are ZSAM COM S.R.L.?

În 2021, ZSAM COM S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 4.761.290 lei, în creștere cu 16,1% față de 2020, și un profit net de 324.054 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ZSAM COM S.R.L.?

În 2021, ZSAM COM S.R.L. a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ZSAM COM S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ZSAM COM S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are ZSAM COM S.R.L. procese în instanță?

Da, ZSAM COM S.R.L. apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ZSAM COM S.R.L. datorii la ANAF?

ZSAM COM S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ZSAM COM S.R.L.?

Sediul social declarat al ZSAM COM S.R.L. este în JUD. MUREŞ, SAT SÂNCRAIU DE MUREŞ COM. SÂNCRAIU DE MUREŞ, STR. PRINCIPALA.

Ce activitate are ZSAM COM S.R.L.?

Activitatea principală declarată a ZSAM COM S.R.L. este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711).

Când a fost înființată ZSAM COM S.R.L.?

ZSAM COM S.R.L. a fost înregistrată pe 02.09.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J26/1102/2003.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ZSAM COM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala