identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL

CAEN 8009 — Alte activități de protecție n.c.a.
CUI 15719625J2003012073406Plătitor TVA din 2013Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
55,08mil lei
▲ 4,0% vs. 2024
Profit net · 2025
2,33mil lei
▼ 32,3% vs. 2024
Salariați
242
▲ 2,1% vs. 2024
Contracte publice
196
SEAP · activ 2026
În anul 2025, BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.084.206 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,0%. Rezultatul net a fost un profit de 2.326.751 lei. Datoriile totale au crescut cu 35,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 242.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15719625
Nr. Reg. Comerțului
J2003012073406 · EUID ROONRC.J2003012073406
Cod CAEN
8009 — Alte activități de protecție n.c.a.
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-09-04 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-20 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
55.084.206 lei
▲ 4,0%
Profit net
2.326.751 lei
▼ 32,3%
Datorii
10.718.114 lei
▲ 35,7%
Salariați
242
▲ +5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 51.502.638 lei2024: 52.959.635 lei2025: 55.084.206 lei55,08 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 4.552.908 lei2024: 3.439.099 lei2025: 2.326.751 lei2,33 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 2372024: 2372025: 24224220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
4,2%
Creștere CA an/an
+4,0%
CA / salariat
227.621 lei
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+8,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202555.084.206 lei2.326.751 lei10.718.114 lei15.090.720 lei2.420.073 lei242
202452.959.635 lei3.439.099 lei7.900.945 lei13.322.388 lei3.520.222 lei237
202351.502.638 lei4.552.908 lei7.369.965 lei13.878.614 lei4.623.123 lei237
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-20.

Contracte publice (SEAP)

196

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
78
Valoare totală
31.733 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
118
Valoare totală
631.888 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte activități de protecție n.c.a. · Municipiul București

MA
MAIN ACCESS CONTROL S.R.L.
CUI 52353684 · Sector 3 Mun. Bucureşti
AW
ACTIVE WATCH SECURITY ROMANIA S.R.L.
CUI 52248433 · Sector 3 Mun. Bucureşti
PA
PROSAFE ADVANCED SYSTEMS S.R.L.
CUI 51207877 · Sector 3 Mun. Bucureşti
MS
MEVI SECURITY SYSTEMS S.R.L.
CUI 50535442 · Sector 3 Mun. Bucureşti
KS
KAPA SECURITY S.R.L.
CUI 49906377 · Sector 3 Mun. Bucureşti
SS
SMCTECH S.R.L.
CUI 49846607 · Sector 3 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BGS MONITORIZARE ŞI INTERVENŢIE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →