identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

RUNGIS SRL

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 15921356J12/3258/2003Plătitor TVA din 2007RO e-Facturarungis.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,59mil lei
▼ 14,9% vs. 2024
Profit net · 2025
325mii lei
▼ 59,4% vs. 2024
Salariați
10
▼ 9,1% vs. 2024
Contracte publice
52
SEAP · activ 2026
În anul 2025, RUNGIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.594.781 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,9%. Rezultatul net a fost un profit de 324.771 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15921356
Nr. Reg. Comerțului
J12/3258/2003 · EUID ROONRC.J12/3258/2003
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-11-20 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Dej
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Dej
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. 1 MAI, NR.115 · 7 firme aici
Cod poștal
405200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
rungis.ro
Email
office@rungis.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.594.781 lei
▼ 14,9%
Profit net
324.771 lei
▼ 59,4%
Datorii
1.177.049 lei
▼ 25,1%
Salariați
10
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 3.481.493 lei2024: 3.049.394 lei2025: 2.594.781 lei2,59 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 434.791 lei2024: 799.125 lei2025: 324.771 lei325 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 112024: 112025: 101020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,5%
Creștere CA an/an
-14,9%
CA / salariat
259.478 lei
Datorii / active
34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025581.203 $72.745 $263.646 $771.512 $507.865 $10
2024663.272 $173.817 $341.811 $892.456 $550.646 $11
2023760.849 $95.020 $213.752 $988.303 $461.661 $11
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

52

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
25
Valoare totală
160.798 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
27
Valoare totală
190.294 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

6

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

SA
SVN AUTOCONSULT EXPEDITION S.R.L.
CUI 44158127 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
GS
GLOBAL SAVA GROUP SRL
CUI 37012209 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
GM
GLOBAL MULTI BUSINESS SRL
CUI 34512544 · Alte activități poștale și de curier
SS
SVN SERVICE AUTO S.R.L.
CUI 26907993 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
SA
SAVAN AUTO S.R.L.
CUI 25190318 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
VP
VASAND PRODEXIM S.R.L.
CUI 6800053 · Transporturi maritime și costiere de marfă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
M & TMC CAR WASH S.R.L.38953055radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Cluj

SK
SAMUS KML CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50774997 · Mun. Dej
BS
BLACK SYNC SOLUTION S.R.L.
CUI 49716038 · Mun. Dej
OD
OROS DS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 43754334 · Mun. Dej
QC
QUANT CONSTRUCT S.R.L.
CUI 43530302 · Mun. Dej
LP
LUCIMAD PRONT S.R.L.
CUI 39675410 · Mun. Dej
KR
KANALBAU R SRL
CUI 36430343 · Mun. Dej

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RUNGIS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →