identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

IMUT INSTALATII MECANICE SI UTILAJ TEHNOLOGIC S.A.

CAEN 1419 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
CUI 1606243J40/15865/2018Plătitor TVA din 2018RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
6,10mil lei
▼ 6,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−2,76mil lei
▼ 26,5% vs. 2024
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2024
Contracte publice
8
SEAP · activ 2021
În anul 2025, IMUT INSTALATII MECANICE SI UTILAJ TEHNOLOGIC S.A. a raportat o cifră de afaceri de 6.095.507 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 2.764.944 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (14.606.980 lei) depășesc activele totale (2.052.252 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-13.489.641 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-2.764.944 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1606243
Nr. Reg. Comerțului
J40/15865/2018 · EUID ROONRC.J40/15865/2018
Cod CAEN
1419 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 1410, 1421, 1422, 1429. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1993-02-11 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-23 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
6.095.507 lei
▼ 6,6%
Profit net
-2.764.944 lei
▼ 26,5%
Datorii
14.606.980 lei
▲ 7,5%
Salariați
0
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.934.128 lei2024: 6.524.171 lei2025: 6.095.507 lei6,10 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -3.382.783 lei2024: -2.185.780 lei2025: -2.764.944 lei−2,76 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 22025: 0020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-45,4%
Creștere CA an/an
-6,6%
Datorii / active
712%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+9,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.095.507 lei-2.764.944 lei14.606.980 lei2.052.252 lei-13.489.641 lei0
20246.524.171 lei-2.185.780 lei13.588.965 lei2.725.907 lei-10.724.697 lei2
20231.934.128 lei-3.382.783 lei10.616.155 lei1.874.045 lei-8.618.107 lei2
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-23.

Contracte publice (SEAP)

8

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
8
Valoare totală
95.218 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

8 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BUILDING SECURITY SRL18054437în funcțiune
CAMEN IMPEX SRL7950385radiată
CONSTRUCT 104 BAILE HERCULANE SA13644089radiată
ELLAROM GRUP SRL16173741radiată
MATCONS IMPEX SRL9463173în funcțiune
MESACONS SA1606162în procedură
SAPPHIRE BAY SRL34538706în funcțiune
TOPAZ SKY SRL38081622în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · Municipiul București

MC
MEMO CLO S.R.L.
CUI 44953033 · Sector 4 Mun. Bucureşti
HP
HAZ PRODUCTION S.R.L.
CUI 38932290 · Sector 4 Mun. Bucureşti
DH
DECORINA HATS SRL
CUI 37941117 · Sector 4 Mun. Bucureşti
UH
URBANIZERS HARNESS SRL
CUI 35910165 · Sector 4 Mun. Bucureşti
CI
CRISTMAN INTERNATIONAL SRL
CUI 16573047 · Sector 4 Mun. Bucureşti
MA
MAISON.ARC-EN-CIEL S.R.L.
CUI 50312050 · Sector 3 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

19

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 19 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IMUT INSTALATII MECANICE SI UTILAJ TEHNOLOGIC S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →