identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

COOPERATIVA DE CONSUM PĂTULELE SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 1608368C2005000005256Neplătitor TVARO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
205mii lei
▼ 5,0% vs. 2024
Profit net · 2025
5.834lei
▲ 4,0% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
33ani
din 1992
În anul 2025, COOPERATIVA DE CONSUM PĂTULELE SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 a raportat o cifră de afaceri de 205.352 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,0%. Rezultatul net a fost un profit de 5.834 lei. Datoriile totale au crescut cu 5,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1608368
Nr. Reg. Comerțului
C2005000005256 · EUID ROONRC.C2005000005256
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ DE CONSUM
Data înregistrării
1992-11-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Vânju Mare
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative de consum

Sediu și contact

Județ
MEHEDINŢI
Localitate
Com. Pătulele
Adresă
JUD. MEHEDINŢI, COM. PĂTULELE,
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2025)
205.352 lei
▼ 5,0%
Profit net
5.834 lei
▲ 4,0%
Datorii
13.147 lei
▲ 5,8%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 291.176 lei2024: 216.075 lei2025: 205.352 lei205 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 4.459 lei2024: 5.612 lei2025: 5.834 lei5.83420232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 02024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
2,8%
Creștere CA an/an
-5,0%
CA / salariat
102.676 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+4,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025205.352 lei5.834 lei13.147 lei115.379 lei102.232 lei2
2024216.075 lei5.612 lei12.421 lei108.834 lei96.413 lei2
2023291.176 lei4.459 lei12.829 lei103.630 lei90.801 lei0
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BLAHNITA SRL1608325radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Mehedinți

C&
CLAUDIU & FLORY MEGA MARKET S.R.L.
CUI 55522010 · Sat Corzu Com. Bâcleş
AM
A&S MIXT S.R.L.
CUI 55113961 · Sat Magheru Com. Brezniţa-Ocol
CP
COM PROD RĂCEANU S.R.L.
CUI 54699499 · Orş. Strehaia
TF
TRAIAN FRESH S.R.L.
CUI 54148309 · Mun. Drobeta-Turnu Severin
LE
LĂMÂIŢĂ ESPRESSO S.R.L.
CUI 53823598 · Mun. Drobeta-Turnu Severin
FM
FORCE MARKET S.R.L.
CUI 53248652 · Mun. Orşova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

14

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 14 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COOPERATIVA DE CONSUM PĂTULELE SOCIETATE COOPERATIVĂ DE GRADUL 1 — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →