identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

CASY & DY SRL

CAEN 4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CUI 16256812J39/225/2004Neplătitor TVAVerificat ANAF 12.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5.500lei
▼ 8,3% vs. 2024
Profit net · 2025
1.616lei
▼ 65,8% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CASY & DY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.500 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,3%. Rezultatul net a fost un profit de 1.616 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,7% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16256812
Nr. Reg. Comerțului
J39/225/2004 · EUID ROONRC.J39/225/2004
Cod CAEN
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-03-19 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Adjud
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Adjud
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. ADJUD, STR. REPUBLICII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
625100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. VASCOMA SRL · 28 m · CAEN 6820
  2. AURA COM SRL · 40 m · CAEN 6820 · +4 firme la aceeași adresă
  3. MYS VENDING STORE S.R.L. · 82 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  4. PLANET MOMO SRL · 88 m · CAEN 7411 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ZL HEALTH PROTECT SRL · 115 m · CAEN 8622
  6. KINGBAR CAFE SRL · 116 m · CAEN 5630
  7. DCAEVOLUTION S.R.L. · 117 m · CAEN 4791
  8. ZOTI IMPORT EXPORT SRL · 124 m · CAEN 7739 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20255.500 lei▼ 8,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
13 mii25 mii38 mii51 mii2023 · cifră de afaceri: 9.874 lei2023 · profit net: 50.673 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.000 lei2024 · profit net: 4.723 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.500 lei5.5002025 · profit net: 1.616 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
38 mii lei▼ 8,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4776 · 3.110 firme · mai sus decât 4% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Vrancea · mai sus decât 4% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
29,4% marjă · mai sus decât 94% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
29,4%
Creștere CA an/an
-8,3%
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-29,3%/an
Grad de îndatorare
50%
Angajați, în timp
1 → 0 (2021–2024, -100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.500−8,3%1.616−65,8%29,4%38.10375.76537.662—
20246.000−39,2%4.723−90,7%78,7%41.71277.75936.0470
20239.87450.673513,2%55.80687.12931.3231
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-02-142547/173/2023Tribunalul Vranceacerere de valoare redusăApelIntimat
2023-09-052547/173/2023Judecătoria Adjudcerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · Vrancea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CASY & DY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →