identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

TALEMAS MEDIA SRL

CAEN 4532 — Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
CUI 16283604J15/267/2004Plătitor TVA din 2008TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
269mii lei
▲ 12,8% vs. 2024
Profit net · 2025
19mii lei
▼ 20,9% vs. 2024
Salariați
Vechime
22ani
din 2004
În anul 2025, TALEMAS MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 269.166 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,8%. Rezultatul net a fost un profit de 18.539 lei. Datoriile totale au crescut cu 101,6% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16283604
Nr. Reg. Comerțului
J15/267/2004 · EUID ROONRC.J15/267/2004
Cod CAEN
4532 — Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4782, 4792. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-03-29 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DÂMBOVIŢA
Localitate
Sat Viforâta Com. Aninoasa
Adresă
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VIFORÂTA COM. ANINOASA, STR. FLORILOR, NR.1 · 2 firme aici
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
269.166 lei
▲ 12,8%
Profit net
18.539 lei
▼ 20,9%
Datorii
256.139 lei
▲ 101,6%
Salariați
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 407.199 lei2024: 238.711 lei2025: 269.166 lei269 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 17.254 lei2024: 23.424 lei2025: 18.539 lei19 mii20232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
6,9%
Creștere CA an/an
+12,8%
Datorii / active
83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
36,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-3,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025269.166 lei18.539 lei256.139 lei307.084 lei50.945 lei
2024238.711 lei23.424 lei127.043 lei273.598 lei146.555 lei
2023407.199 lei17.254 lei143.219 lei320.698 lei177.479 lei
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

PP
POLARIS POWERSPORT S.R.L.
CUI 48333239 · Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
POLARIS POWERSPORT S.R.L.48333239în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · Dâmbovița

VS
VLANCIS S.R.L.
CUI 50840217 · Mun. Târgovişte
GT
GRECUAUTO TUNING S.R.L.
CUI 50755588 · Mun. Moreni
AP
AUTO PIESE DE LA A LA Z S.R.L.
CUI 50460633 · Sat Slobozia Moară Com. Slobozia Moară
AA
ADANY AUTO PARTS S.R.L.
CUI 50316515 · Sat Dărmăneşti Com. Dărmăneşti
ES
EDIENDURO S.R.L.
CUI 49767228 · Mun. Moreni
AA
AUTO-AGRO UTIL LINE S.R.L.
CUI 47092485 · Sat Băleni-Români Com. Băleni

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TALEMAS MEDIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →