identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

HIDROTEHNICA GALATI S.A.

CAEN 4291 — Construcții hidrotehnice
CUI 1631140J29/2464/2020Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
43mii lei
▼ 90,7% vs. 2021
Profit net · 2022
2,75mil lei
▲ 67,3% vs. 2021
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2021
Vechime
33ani
din 1992
În anul 2022, HIDROTEHNICA GALATI S.A. a raportat o cifră de afaceri de 42.685 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 90,7%. Rezultatul net a fost un profit de 2.752.405 lei. Datoriile totale au crescut cu 4.853,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1631140
Nr. Reg. Comerțului
J29/2464/2020 · EUID ROONRC.J29/2464/2020
Cod CAEN
4291 — Construcții hidrotehnice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-04 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.mixta-de stat si privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. TÂRGOVIŞTEI, NR.11, CAMERA 11, ET.1
Cod poștal
100299

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

9 ani
Cifra de afaceri (2022)
42.685 lei
▼ 90,7%
Profit net
2.752.405 lei
▲ 67,3%
Datorii
5.237.007 lei
▲ 4.853,3%
Salariați
0
▼ -5
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 138.262 lei2021: 461.088 lei2022: 42.685 lei43 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: 283.649 lei2021: 1.645.226 lei2022: 2.752.405 lei2,75 mil20202022
Evoluția numărului de salariați
2020: 52021: 52022: 0020202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
6.448,2%
Creștere CA an/an
-90,7%
Datorii / active
42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38,6%
Creștere medie anuală (2016–2022)
-36,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202242.685 lei2.752.405 lei5.237.007 lei12.364.882 lei7.127.875 lei0
2021461.088 lei1.645.226 lei105.727 lei11.358.735 lei11.253.008 lei5
2020138.262 lei283.649 lei2.314.826 lei11.922.608 lei9.607.782 lei5
🔒 Încă 6 ani de istoric (2014–2019) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

8 firme afiliate · 5 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CEMART INVEST S.A.23502340radiată
CEMROM S.A.20796950radiată
DOBROMIN SA2408236în funcțiune
ECOGEN POWER SRL29472044în funcțiune
EUROGREEN ECOPALLETS S.R.L.45604368radiată
NEPTUN TRADING SRL14744299radiată
PALTINU SA1324331în funcțiune
SOCERAM S.A.346757radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Construcții hidrotehnice · Prahova

BC
BETACONS COMPANY SRL
CUI 23197174 · Mun. Ploieşti
AC
ALMANI CONSTRUCT S.R.L.
CUI 15389195 · Mun. Ploieşti
AL
ASA LHS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 24666970 · Orş. Sinaia
SN
SOCIETATEA NAŢIONALĂ ÎMBUNĂTĂŢIRI FUNCIARE S.A. BUCUREŞTI SUCURSALA PRAHOVA
CUI 23594271 · Sat Ploieştiori Com. Blejoi
ME
MENCONSULT SRL
CUI 15185748 · Sat Măneciu-Ungureni Com. Măneciu
LE
LERMY SRL
CUI 13975538 · Com. Măneciu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HIDROTEHNICA GALATI S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →