identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

DANLIN XXL SRL

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 16360111J2004000601276Plătitor TVA din 2004RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
390,94mil lei
▼ 30,5% vs. 2024
Profit net · 2025
98,23mil lei
▼ 36,4% vs. 2024
Salariați
445
▼ 8,1% vs. 2024
Contracte publice
141
SEAP · activ 2026
În anul 2025, DANLIN XXL SRL a raportat o cifră de afaceri de 390.941.667 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 30,5%. Rezultatul net a fost un profit de 98.225.898 lei. Datoriile totale au scăzut cu 9,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 445.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16360111
Nr. Reg. Comerțului
J2004000601276 · EUID ROONRC.J2004000601276
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-04-23 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
390.941.667 lei
▼ 30,5%
Profit net
98.225.898 lei
▼ 36,4%
Datorii
134.301.409 lei
▼ 9,0%
Salariați
445
▼ -39
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 392.838.306 lei2024: 562.782.368 lei2025: 390.941.667 lei390,94 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 107.374.471 lei2024: 154.330.259 lei2025: 98.225.898 lei98,23 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 3892024: 4842025: 44544520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
25,1%
Creștere CA an/an
-30,5%
CA / salariat
878.521 lei
Datorii / active
18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+17,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025390.941.667 lei98.225.898 lei134.301.409 lei754.911.332 lei566.902.209 lei445
2024562.782.368 lei154.330.259 lei147.663.699 lei696.789.853 lei481.698.533 lei484
2023392.838.306 lei107.374.471 lei104.885.280 lei504.781.516 lei347.359.779 lei389
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Contracte publice (SEAP)

141

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
1.164.320 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
135
Valoare totală
11.216.285 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DANLIN XL CORPORATE S.R.L.42060458în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Neamț

DP
DF PREMIUM WORKS S.R.L.
CUI 55465984 · Sat Leghin Com. Pipirig
FM
FESTILA MASTER STONE S.R.L.
CUI 53093752 · Orş. Târgu Neamţ
SG
STABILITY GROUP COMPANY S.R.L.
CUI 51952812 · Mun. Piatra Neamţ
5A
5 AM CONSTRUCŢII MSV S.R.L.
CUI 47826875 · Mun. Piatra Neamţ
AB
AMC BETON CONSTRUCT S.R.L.
CUI 47685849 · Sat Turtureşti Com. Girov
SE
SIGMA EXCLUSIVE CD S.R.L.
CUI 47622468 · Orş. Roznov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DANLIN XXL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →