identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

MONOVIS IMPEX SRL

CAEN 4664 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
CUI 16450621J12/1949/2004Plătitor TVA din 2004TVA la încasareVerificat ANAF 30.10.2026ActivăBeneficiar de fonduri UE
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
367mii lei
▼ 13,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−32mii lei
▲ 60,5% vs. 2024
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2024
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MONOVIS IMPEX SRL (CUI 16450621, nr. J12/1949/2004) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2004. Activitatea principală: comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat (CAEN 4664). Este plătitoare de TVA din 2004. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 367 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, MONOVIS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 367.161 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 13,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 32.094 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-32.094 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16450621
Nr. Reg. Comerțului
J12/1949/2004 · EUID ROONRC.J12/1949/2004
Cod CAEN
4664 — Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-05-25 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. OVIDIU IULIU MOLDOVAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. ROCONSULT SRL · 40 m · CAEN 8299 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ENERGOPAC SRL · 79 m · CAEN 7112
  3. BLACKSTONE SRL · 81 m · CAEN 6812
  4. COX CONSULTING & TRAINING SRL · 95 m · CAEN 7021
  5. KONDOR SHOES ROMANIA S.R.L. · 120 m · CAEN 4642 · +9 firme la aceeași adresă
  6. ARIADNA INVEST SRL · 125 m · CAEN 6820
  7. TINKOFF SRL · 133 m · CAEN 4619
  8. ASQUAL SRL · 133 m · CAEN 7020

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025367 mii lei▼ 13,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
277 mii553 mii830 mii1,11 mil2023 · cifră de afaceri: 1.106.956 lei2023 · profit net: 112.457 lei20232024 · cifră de afaceri: 423.479 lei2024 · profit net: -81.241 lei20242025 · cifră de afaceri: 367.161 lei367 mii2025 · profit net: -32.094 lei2025
Salariați
1▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
355 mii lei▲ 7,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4664 · 1.490 firme · mai sus decât 23% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 65% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-8,7% marjă · mai sus decât 12% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-8,7%
Creștere CA an/an
-13,3%
CA / salariat
367.161 lei
Datorii / active
95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-117,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-12,3%/an
Grad de îndatorare
95%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025367.161−13,3%-32.094-8,7%355.086375.60327.2891
2024423.479−61,7%-81.241−172%-19,2%329.147383.86759.3822
20231.106.956112.45710,2%362.178502.164140.6242
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiect cu fonduri UE (POR 2014–2020)
Creșterea competitivității MONOVIS IMPEX SRL prin diversificarea activității; valoare eligibilă 636.649 lei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
105189finalizat31.12.2018Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
lista din 19.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MONOVIS SRL12527439radiată
PLOTEX SRL16549405activitate suspendată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 369 mii lei, 1 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2022-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MONOVIS IMPEX SRL

Este MONOVIS IMPEX SRL o firmă activă?

Da. MONOVIS IMPEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este MONOVIS IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, MONOVIS IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25.05.2004 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO16450621.

Ce cifră de afaceri are MONOVIS IMPEX SRL?

În 2025, MONOVIS IMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 367.161 lei, în scădere cu 13,3% față de 2024, și o pierdere netă de 32.094 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MONOVIS IMPEX SRL?

În 2025, MONOVIS IMPEX SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este MONOVIS IMPEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MONOVIS IMPEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are MONOVIS IMPEX SRL datorii la ANAF?

MONOVIS IMPEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MONOVIS IMPEX SRL?

Sediul social declarat al MONOVIS IMPEX SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. OVIDIU IULIU MOLDOVAN.

Ce activitate are MONOVIS IMPEX SRL?

Activitatea principală declarată a MONOVIS IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat” (cod CAEN 4664).

Când a fost înființată MONOVIS IMPEX SRL?

MONOVIS IMPEX SRL a fost înregistrată pe 25.05.2004, cu numărul de ordine în registrul comerțului J12/1949/2004.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MONOVIS IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala