identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

HIGH-TECH CLIMA S.A.

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 16645925J23/632/2009Plătitor TVA din 2004Verificat ANAF 12.10.2026RO e-Facturaclimat.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Atestat ANRE Bp, C2AAutorizat IGSU (incendiu)Laborator autorizat ISCAutorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
153,86mil lei
▼ 13,0% vs. 2024
Profit net · 2025
11,40mil lei
▲ 175,5% vs. 2024
Salariați
233
▼ 0,9% vs. 2024
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, HIGH-TECH CLIMA S.A. a raportat o cifră de afaceri de 153.856.732 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 13,0%. Rezultatul net a fost un profit de 11.397.604 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 233.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16645925
Nr. Reg. Comerțului
J23/632/2009 · EUID ROONRC.J23/632/2009
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2004-08-02 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Orş. Popeşti-Leordeni
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, ŞOS. BERCENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77160

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin telefonul fix afișat pe el, identic cu cel declarat la ANAF.

Website
climat.ro
Email
office@climat.ro
Telefon
0212550320
Autoritate web
24/100 · locul 6.103.355 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN1234
  1. CBR ADVERTISING SRL · 42 m · CAEN 7311 · +7 firme la aceeași adresă
  2. AT SYSTEMS S.R.L. · 54 m · CAEN 5920 · +20 firme la aceeași adresă
  3. SAV COM 97 SALES SRL · 67 m · CAEN 1725 · +5 firme la aceeași adresă
  4. VERTYKORPUS S.R.L. · 97 m · CAEN 8110 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025153,86 mil lei▼ 13,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
44,23 mil88,47 mil132,70 mil176,93 mil2023 · cifră de afaceri: 125.409.512 lei2023 · profit net: 6.762.726 lei20232024 · cifră de afaceri: 176.931.038 lei2024 · profit net: 4.137.123 lei20242025 · cifră de afaceri: 153.856.732 lei153,86 mil2025 · profit net: 11.397.604 lei2025
Salariați
233▼ 0,9%
20232025
Datorii totale
49,94 mil lei▲ 1,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4322 · 9.016 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
7,4% marjă · mai sus decât 46% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,4%
Creștere CA an/an
-13,0%
CA / salariat
660.329 lei
Datorii / active
65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
51,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,6%/an
Grad de îndatorare
65%
Angajați, în timp
110 → 233 (2021–2025, +112%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025153.856.732−13,0%11.397.604+175%7,4%49.942.57776.662.84422.243.516233
2024176.931.038+41,1%4.137.123−38,8%2,3%49.451.16268.248.58414.983.035235
2023125.409.5126.762.7265,4%39.611.99453.432.00110.794.577198
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

13

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip Bp
proiectare de instalații electrice de joasă tensiune; emis 31.07.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
19869valabil31.07.2028ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 31.07.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
19868valabil31.07.2028ANRE
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 15.11.2018
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-8568valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 15/11/2018
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-8567valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 13/10/2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-2066valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 15/11/2018
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-8565valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU)
emisă 15/11/2018
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-8566valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 10/13/2022
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-2065valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Laborator de încercări în construcții autorizat ISC
profiluri: IAE ; II ; IS ; IVC; emisă 08/07/2025; LABORATOR DE ANALIZE ȘI ÎNCERCĂRI ÎN ACTIVITATEA DE CONSTRUCȚII
4478valabil—Inspectoratul de Stat în Construcții (ISC)
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: automatizarea cazanelor
lucrări: tip N; autorizat din 02.11.2021
3408/1valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: cazane peste 400 kW (combustibil solid/lichid)
lucrări: instalare, montare, tip C; autorizat din 02.11.2021
3407/1valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: centrale termice și aparate pe combustibil ≤ 400 kW
lucrări: instalare, montare, reparare-întreținere, verificări tehnice în utilizare; autorizat din 02.11.2021
3406/1valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

Cool by HIGH TECH CLIMA OSIM 2017

Dosare în instanță

12
Dosare în care firma apare ca parte
12
Ca creditor
8
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-281527/113/2026Tribunalul Brailadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-09-05961/303/2025Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie PL NR. 0072838/20.12.2024ApelIntimat
2025-06-304742/740/2025Judecătoria Alexandriavalidare poprireFondTerţ poprit
2025-01-27961/303/2025Judecătoria Sectorul6bucurestiplângere contravenţională PL NR. 0072838/20.12.2024FondContestator
2024-09-2634473/3/2021Curtea De Apel BucurestipretenţiiApelIntimat
2024-07-2413745/1748/2024Judecătoria Cornetuordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2024-07-2224684/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2024-02-276270/3/2024Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2023-10-066859/118/2023Tribunalul Constantaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2023-09-28406/1259/2015/a36Tribunalul Comercialargescontestare raport şi plan de distribuire sume Raport asupra fondurilor nr.2167/1FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DEKKO OFFICE SOLUTIONS SRL16738080în funcțiune
EUROVENT ACCESORII SRL14673066în funcțiune
EUROVENT CLIMA TRADING SRL34623089în funcțiune
INTER-OFFICE SRL14198448radiată
SAVAR RESIDENCE S.R.L.41733653radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 11 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 8 active, cifră de afaceri cumulată 209,61 mil lei, 245 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HIGH-TECH CLIMA S.A. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →