identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

ZINCHERIA SA

CAEN 2551 — Acoperirea metalelor
CUI 16838683J2004001545230Plătitor TVA din 2004Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 4 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
31,61mil lei
▼ 15,6% vs. 2024
Profit net · 2025
4,80mil lei
▼ 39,6% vs. 2024
Salariați
37
▼ 17,8% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2023
În anul 2025, ZINCHERIA SA a raportat o cifră de afaceri de 31.607.248 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 15,6%. Rezultatul net a fost un profit de 4.803.860 lei. Datoriile totale au scăzut cu 35,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 37.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16838683
Nr. Reg. Comerțului
J2004001545230 · EUID ROONRC.J2004001545230
Cod CAEN
2551 — Acoperirea metalelor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
2004-10-13 (21 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
31.607.248 lei
▼ 15,6%
Profit net
4.803.860 lei
▼ 39,6%
Datorii
1.300.446 lei
▼ 35,4%
Salariați
37
▼ -8
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 28.837.488 lei2024: 37.427.316 lei2025: 31.607.248 lei31,61 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 4.112.154 lei2024: 7.947.035 lei2025: 4.803.860 lei4,80 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 432024: 452025: 373720232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
15,2%
Creștere CA an/an
-15,6%
CA / salariat
854.250 lei
Datorii / active
4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.079.684 $1.076.013 $291.286 $8.148.511 $7.859.237 $37
20248.140.797 $1.728.556 $437.545 $9.319.895 $8.903.450 $45
20236.302.174 $898.674 $2.056.945 $9.263.809 $7.208.920 $43
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
14.230 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

26
Dosare în care firma apare ca parte
26
Ca creditor
20
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-224785/62/2015Curtea De Apel Brasovînchiderea proceduriiApelIntimat
2026-07-2022102/3/2020/a11Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelIntimat creditor
2026-03-2511248/3/2026Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) repartizat manual compFondCreditor
2026-02-2022102/3/2020/a11Tribunalul Bucuresticontestare raport şi plan de distribuire sume publicat in BPI nr.4143/16.02.2026FondCreditor
2026-01-302278/94/2026Judecătoria Bufteaplângere contravenţională pv seria DGAF nr. 0020539/13.10.2025FondPetent
2025-12-1747118/3/2025Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-09-0521012/3/2025/a2Tribunalul Bucuresticontestaţie creanţe la tabelul preliminar (Conmet Solutions Construct SRL imp.crFondIntimat
2025-09-023284/30/2025/a1Curtea De Apel Timisoaradeschiderea procedurii la cererea debitoruluiApelIntimat Creditor
2025-09-023284/30/2025/a1Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-07-283284/30/2025Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată procedură generalăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

12 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGRICOLA BORDIGNON GIUSEPPE SRL13494305în funcțiune
AGROSAVENI SRL13494194radiată
AKTIVCO RO ENERGY S.R.L.45999071în funcțiune
ARC IMOBILIARE INVEST SRL18432591în funcțiune
CAMUSAT ROM-TELECOMUNICATII SRL9246522în funcțiune
CELIS GRUP SRL15419970în funcțiune
CG TELCO S.R.L.43467850în funcțiune
DIGITAL MIND AUDIT S.R.L.13494887în funcțiune
EPS GIOVANNINI CONSULTING SRL31199346radiată
FINEXPERT - BOSCOLO AUDIT AND ADVISORY S.R.L.7475015în funcțiune
MEPS DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.39029479în funcțiune
MV FITNESS GRUP SRL16838675în funcțiune

Firma are 4 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Acoperirea metalelor · Ilfov

MS
MAJIME SOLUTIONS S.R.L.
CUI 50273422 · Orş. Măgurele
AT
ALUMINIUM TECHNOLOGY INVESTMENT SRL
CUI 31000787 · Orş. Popeşti-Leordeni
RQ
ROGVAIV QUALITY COATINGS S.R.L.
CUI 29083667 · Orş. Măgurele
AA
ANALKO ALUMINIUM INDUSTRY SRL
CUI 12782806 · Sat Jilava Com. Jilava
PJ
PLASMA JET SRL
CUI 3022135 · Sat Măgurele Orş. Măgurele

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ZINCHERIA SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →