identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

PAL FOREX COMPANY SRL

CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 16897868J2004001036190Plătitor TVA din 2004Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
14,96mil lei
▲ 17,8% vs. 2024
Profit net · 2025
42mii lei
▼ 80,8% vs. 2024
Salariați
23
▲ 15,0% vs. 2024
Contracte publice
372
SEAP · activ 2026
În anul 2025, PAL FOREX COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 14.964.278 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 17,8%. Rezultatul net a fost un profit de 41.559 lei. Datoriile totale au crescut cu 14,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 23.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16897868
Nr. Reg. Comerțului
J2004001036190 · EUID ROONRC.J2004001036190
Cod CAEN
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-11-02 (21 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
14.964.278 lei
▲ 17,8%
Profit net
41.559 lei
▼ 80,8%
Datorii
6.097.307 lei
▲ 14,1%
Salariați
23
▲ +3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 12.954.373 lei2024: 12.704.344 lei2025: 14.964.278 lei14,96 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 817.606 lei2024: 216.291 lei2025: 41.559 lei42 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 182024: 202025: 232320232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
0,3%
Creștere CA an/an
+17,8%
CA / salariat
650.621 lei
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+18,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202514.964.278 lei41.559 lei6.097.307 lei8.578.302 lei2.494.785 lei23
202412.704.344 lei216.291 lei5.342.805 lei7.796.032 lei2.453.227 lei20
202312.954.373 lei817.606 lei4.504.555 lei6.747.128 lei2.242.573 lei18
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

372

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
937 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
370
Valoare totală
332.489 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
SIC TOTAL BAU S.R.L.44426092în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Harghita

AS
ANARKA S.R.L.
CUI 55459699 · Mun. Odorheiu Secuiesc
II
ICON INSTINCT NETWORK S.R.L.
CUI 55223522 · Mun. Odorheiu Secuiesc
KL
KANGEN LIFE S.R.L.
CUI 54994189 · Mun. Miercurea Ciuc
BG
BOOM GLOBAL S.R.L.
CUI 54569383 · Sat Hodoşa Com. Sărmaş
FS
FANDEPO S.R.L.
CUI 53278912 · Mun. Gheorgheni
BL
BOMARE LUXE GROUP S.R.L.
CUI 52527489 · Sat Tuşnad Com. Tuşnad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PAL FOREX COMPANY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →