identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

PRAXIS ONTICA S.R.L.

CAEN 8621 — Activități de asistență medicală generală
CUI 17143307J34/49/2005Neplătitor TVARO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,12mil lei
▼ 5,3% vs. 2024
Profit net · 2025
1,06mil lei
▼ 23,4% vs. 2024
Salariați
8
— constant
Contracte publice
17
SEAP · activ 2024
În anul 2025, PRAXIS ONTICA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.121.860 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,3%. Rezultatul net a fost un profit de 1.063.266 lei. Datoriile totale au crescut cu 15,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17143307
Nr. Reg. Comerțului
J34/49/2005 · EUID ROONRC.J34/49/2005
Cod CAEN
8621 — Activități de asistență medicală generală
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-01-21 (21 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Roşiori De Vede
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TELEORMAN
Localitate
Mun. Roşiori de Vede
Adresă
JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. OLTULUI, NR.12 · 2 firme aici
Cod poștal
145100

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.121.860 lei
▼ 5,3%
Profit net
1.063.266 lei
▼ 23,4%
Datorii
564.631 lei
▲ 15,0%
Salariați
8
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.749.421 lei2024: 2.241.422 lei2025: 2.121.860 lei2,12 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.132.574 lei2024: 1.387.789 lei2025: 1.063.266 lei1,06 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 82024: 82025: 8820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
50,1%
Creștere CA an/an
-5,3%
CA / salariat
265.233 lei
Datorii / active
32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+14,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.121.860 lei1.063.266 lei564.631 lei1.760.097 lei1.195.466 lei8
20242.241.422 lei1.387.789 lei491.053 lei1.859.132 lei1.368.079 lei8
20231.749.421 lei1.132.574 lei486.073 lei1.744.421 lei1.258.348 lei8
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

17

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
17
Valoare totală
25.655 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

PO
PRAXIS ONŢICĂ 2 SRL
CUI 34348515 · Activități de asistență medicală specializată

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de asistență medicală generală · Teleorman

OP
ORTOMED PETRICIOAIA S.R.L.
CUI 47827307 · Mun. Roşiori de Vede
DC
DOCTOR CARABAŞU MARIETA S.R.L.
CUI 45367733 · Mun. Roşiori de Vede
CM
CABINET MEDICAL HUMANO SRL
CUI 35322025 · Mun. Roşiori de Vede
KI
KALYMED IMPEX SRL
CUI 28535292 · Mun. Roşiori de Vede
ST
STAVMED SRL
CUI 24305762 · Mun. Roşiori de Vede
PD
PRAXIS DOCTOR GOGOI S.R.L.
CUI 9991381 · Mun. Roşiori de Vede

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PRAXIS ONTICA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →