identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

ROVAN EXPRES S.R.L.

CAEN 5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CUI 17446610J2005001266129Plătitor TVA din 2014TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
130mii lei
▲ 8,3% vs. 2024
Profit net · 2025
17mii lei
▼ 74,1% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2018
În anul 2025, ROVAN EXPRES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 129.944 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,3%. Rezultatul net a fost un profit de 16.793 lei. Datoriile totale au crescut cu 393,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17446610
Nr. Reg. Comerțului
J2005001266129 · EUID ROONRC.J2005001266129
Cod CAEN
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-04-05 (21 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Turda
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Sat Masca Com. Iara
Adresă
JUD. CLUJ, SAT MASCA COM. IARA, MASCA, NR.52
Cod poștal
407323

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2025)
129.944 lei
▲ 8,3%
Profit net
16.793 lei
▼ 74,1%
Datorii
264.830 lei
▲ 393,5%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 122.000 lei2024: 120.000 lei2025: 129.944 lei130 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 71.114 lei2024: 64.843 lei2025: 16.793 lei17 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,9%
Creștere CA an/an
+8,3%
CA / salariat
129.944 lei
Datorii / active
64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+0,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202525.767 €3.330 €52.513 €81.884 €29.371 €1
202424.123 €13.035 €10.787 €42.273 €31.485 €1
202324.664 €14.377 €7.978 €26.534 €18.556 €1
🔒 Încă 8 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-14.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
795.000 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · Cluj

TA
TRAVEL APUSENI S.R.L.
CUI 55522583 · Sat Lunca Vişagului Com. Poieni
HL
HORIZON LIVING S.R.L.
CUI 55517056 · Mun. Cluj-Napoca
GB
GLOBAL BUILDING RENTAL SERVICES S.R.L.
CUI 55511991 · Sat Mărişel Com. Mărişel
IC
IURIU CHALET S.R.L.
CUI 55243210 · Sat Iuriu de Câmpie Com. Cojocna
CP
COZYNEST PLUS S.R.L.
CUI 55203940 · Mun. Cluj-Napoca
C2
CABANA 207 RETREAT S.R.L.
CUI 55140990 · Sat Baciu Com. Baciu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROVAN EXPRES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →