identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV

CAEN 8553 — Școli de conducere (pilotaj)
CUI 1771615J01/1358/1991Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivăȘcoală auto autorizată ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
240mii lei
▼ 40,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−92mii lei
▼ 616,8% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV (CUI 1771615, nr. J01/1358/1991) este o societate în nume colectiv activă din Sebeș, județul Alba, înființată în 1992. Activitatea principală: școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 240 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV a raportat o cifră de afaceri de 240.082 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 40,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 92.053 lei. Datoriile totale au crescut cu 18,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-92.053 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1771615
Nr. Reg. Comerțului
J01/1358/1991 · EUID ROONRC.J01/1358/1991
Cod CAEN
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ ÎN NUME COLECTIV
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Sebeş
Adresă
JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. OCCIDENTULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025240 mii lei▼ 40,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
101 mii202 mii303 mii404 mii2023 · cifră de afaceri: 374.907 lei2023 · profit net: 46.497 lei20232024 · cifră de afaceri: 404.487 lei2024 · profit net: 17.813 lei20242025 · cifră de afaceri: 240.082 lei240 mii2025 · profit net: -92.053 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
663 mii lei▲ 18,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 8553 · 1.535 firme · mai sus decât 45% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Alba · mai sus decât 52% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-38,3% marjă · mai sus decât 13% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-38,3%
Creștere CA an/an
-40,6%
CA / salariat
60.021 lei
Datorii / active
44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-10,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-10,6%/an
Lichiditate curentă
0,30
Grad de îndatorare
44%
Scor Z-Altman
1,10 (zonă de risc)
Angajați, în timp
6 → 4 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025240.082−40,6%-92.053−617%-38,3%663.4941.517.855854.3614
2024404.487+7,9%17.813−61,7%4,4%561.4861.507.900946.4144
2023374.90746.49712,4%665.4431.394.045728.6026
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
școală de conducători auto autorizată ARR
SEBES, STR.OCCIDENTULUI NR.2
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Școli de conducere (pilotaj) · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Este STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV o firmă activă?

Da. STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV plătitoare de TVA?

Nu, STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

În 2025, STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV a avut o cifră de afaceri de 240.082 lei, în scădere cu 40,6% față de 2024, și o pierdere netă de 92.053 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

În 2025, STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV datorii la ANAF?

STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

Sediul social declarat al STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV este în JUD. ALBA, MUN. SEBEŞ, STR. OCCIDENTULUI.

Ce activitate are STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

Activitatea principală declarată a STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV este „Școli de conducere (pilotaj)” (cod CAEN 8553).

Când a fost înființată STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV a fost înregistrată pe 30.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/1358/1991.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STAS CIUCUR SOCIETATE IN NUME COLECTIV — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala