identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

METALO INVEST SRL

CAEN 4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CUI 17719206J2005001252179Plătitor TVA din 2005RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
379mii lei
▼ 22,3% vs. 2024
Profit net · 2025
27mii lei
▲ 178,9% vs. 2024
Salariați
1
▼ 66,7% vs. 2024
Contracte publice
5
SEAP · activ 2022
În anul 2025, METALO INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 379.436 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,3%. Rezultatul net a fost un profit de 26.673 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17719206
Nr. Reg. Comerțului
J2005001252179 · EUID ROONRC.J2005001252179
Cod CAEN
4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-06-23 (21 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
GALAŢI
Localitate
Mun. Galaţi
Adresă
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. TECUCI, NR.233
Cod poștal
800295
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
379.436 lei
▼ 22,3%
Profit net
26.673 lei
▲ 178,9%
Datorii
554.297 lei
▼ 8,8%
Salariați
1
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 928.071 lei2024: 488.491 lei2025: 379.436 lei379 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 28.493 lei2024: -33.814 lei2025: 26.673 lei27 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 72024: 32025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
7,0%
Creștere CA an/an
-22,3%
CA / salariat
379.436 lei
Datorii / active
39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-10,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025379.436 lei26.673 lei554.297 lei1.418.912 lei397.565 lei1
2024488.491 lei-33.814 lei607.984 lei1.524.365 lei383.225 lei3
2023928.071 lei28.493 lei626.420 lei1.645.604 lei417.039 lei7
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

5

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
84.025 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
10.983 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
HIDRO MECANICA CONSTRUCT S.R.L.41540156în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · Galați

MS
METORA S.R.L.
CUI 54861174 · Mun. Galaţi
BS
BAOCRIS S.R.L.
CUI 51683099 · Mun. Galaţi
CS
CM SUPPLIES S.R.L.
CUI 51636003 · Mun. Galaţi
MT
MAIRON TRADING S.R.L.
CUI 49244024 · Mun. Galaţi
ES
EFAM STILL LOG TREID S.R.L.
CUI 45661614 · Mun. Galaţi
RE
RESOF ECO GLORIA S.R.L.
CUI 42083230 · Mun. Galaţi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
METALO INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →