identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

ELIS-VEST SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 18121846J2005001643320Plătitor TVA din 2006TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,23mil lei
▲ 134,8% vs. 2024
Profit net · 2025
731mii lei
▲ 1.687,1% vs. 2024
Salariați
5
▲ 66,7% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2018
În anul 2025, ELIS-VEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.229.059 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 134,8%. Rezultatul net a fost un profit de 731.324 lei. Datoriile totale au crescut cu 11,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18121846
Nr. Reg. Comerțului
J2005001643320 · EUID ROONRC.J2005001643320
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-11-11 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Sat Veştem Com. Şelimbăr
Adresă
JUD. SIBIU, SAT VEŞTEM COM. ŞELIMBĂR, , NR.155
Cod poștal
557263
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.229.059 lei
▲ 134,8%
Profit net
731.324 lei
▲ 1.687,1%
Datorii
218.308 lei
▲ 11,8%
Salariați
5
▲ +2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.116.918 lei2024: 949.266 lei2025: 2.229.059 lei2,23 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 215.357 lei2024: -46.078 lei2025: 731.324 lei731 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 42024: 32025: 5520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
32,8%
Creștere CA an/an
+134,8%
CA / salariat
445.812 lei
Datorii / active
13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
48,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+46,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025442.002 €145.015 €43.288 €340.948 €298.520 €5
2024190.823 €-9.263 €39.262 €194.422 €155.619 €3
2023225.804 €43.538 €20.952 €186.142 €165.822 €4
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-09.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
125.390 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Sibiu

O2
OPRIŞ 2.0 S.R.L.
CUI 54720787 · Sat Veştem Com. Şelimbăr
GT
GIM TRANS PAN S.R.L.
CUI 42716332 · Sat Veştem Com. Şelimbăr
ST
SATRAS TRANSLOG S.R.L.
CUI 42053680 · Sat Veştem Com. Şelimbăr
AT
ANYLA TRUCKS S.R.L.
CUI 41711175 · Sat Veştem Com. Şelimbăr
AE
AVS EXPEDITII S.R.L.
CUI 39018402 · Sat Veştem Com. Şelimbăr
SL
SATRAS LOGISTIC SRL
CUI 31908480 · Sat Veştem Com. Şelimbăr

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ELIS-VEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →