identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

MODA LUX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ

CAEN 1520 — Fabricarea încălțămintei
CUI 18175447C2005000060381Plătitor TVA din 2006TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
188mii lei
▲ 40,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−86mii lei
▼ 165,1% vs. 2024
Salariați
2
Contracte publice
31
SEAP · activ 2024
În anul 2025, MODA LUX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ a raportat o cifră de afaceri de 188.456 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 40,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 85.615 lei. Datoriile totale au crescut cu 147,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (63.923 lei) depășesc activele totale (35.883 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-28.040 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-85.615 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18175447
Nr. Reg. Comerțului
C2005000060381 · EUID ROONRC.C2005000060381
Cod CAEN
1520 — Fabricarea încălțămintei
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Data înregistrării
2005-11-30 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative mestesugaresti

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-24 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
188.456 lei
▲ 40,1%
Profit net
-85.615 lei
▼ 165,1%
Datorii
63.923 lei
▲ 147,9%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 277.918 lei2024: 134.516 lei2025: 188.456 lei188 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 2.788 lei2024: -32.290 lei2025: -85.615 lei−86 mii20232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-45,4%
Creștere CA an/an
+40,1%
CA / salariat
94.228 lei
Datorii / active
178%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-10,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025188.456 lei-85.615 lei63.923 lei35.883 lei-28.040 lei2
2024134.516 lei-32.290 lei25.789 lei66.107 lei40.318 lei
2023277.918 lei2.788 lei54.829 lei147.089 lei92.260 lei
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-24.

Contracte publice (SEAP)

31

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
15
Valoare totală
174.959 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
16
Valoare totală
17.045 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
RASARITUL SRL8070184radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea încălțămintei · Vâlcea

MP
MEGDAL PROD S.R.L.
CUI 51368890 · Mun. Râmnicu Vâlcea
BS
BHVIL S.R.L.
CUI 48334749 · Mun. Râmnicu Vâlcea
MS
MANIDAV SHOES S.R.L.
CUI 44444790 · Mun. Râmnicu Vâlcea
SS
SERDOVIL S.R.L.
CUI 41201150 · Mun. Râmnicu Vâlcea
NG
NEXT GENERATION SHOES S.R.L.
CUI 37616086 · Mun. Râmnicu Vâlcea
IP
IONI PROD S.R.L.
CUI 15140509 · Mun. Râmnicu Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MODA LUX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →