identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SALVIA FARM SRL

CAEN 4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
CUI 1845631J1992000087358Plătitor TVA din 1993Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
15,78mil lei
▼ 2,8% vs. 2024
Profit net · 2025
761mii lei
▼ 29,4% vs. 2024
Salariați
16
▼ 5,9% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2021
În anul 2025, SALVIA FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.777.863 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,8%. Rezultatul net a fost un profit de 761.352 lei. Datoriile totale au crescut cu 33,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 16.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1845631
Nr. Reg. Comerțului
J1992000087358 · EUID ROONRC.J1992000087358
Cod CAEN
4773 — Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Lugoj
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. LUGOJ, STR. A.MOCIONI, NR.8
Cod poștal
305500

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
15.777.863 lei
▼ 2,8%
Profit net
761.352 lei
▼ 29,4%
Datorii
2.305.859 lei
▲ 33,4%
Salariați
16
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 16.283.043 lei2024: 16.237.152 lei2025: 15.777.863 lei15,78 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.111.841 lei2024: 1.078.521 lei2025: 761.352 lei761 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 182024: 172025: 161620232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
4,8%
Creștere CA an/an
-2,8%
CA / salariat
986.116 lei
Datorii / active
70%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
75,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.534.072 $170.535 $516.488 $740.646 $224.830 $16
20243.531.735 $234.589 $375.846 $661.408 $287.313 $17
20233.558.513 $242.983 $209.080 $719.664 $511.334 $18
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-28.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
633 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · Timiș

FARMACIE ŞTIUCA S.R.L.
CUI 54507976 · Mun. Lugoj
YM
YASMINE MED S.R.L.
CUI 48420220 · Mun. Lugoj
ES
ESCULAP S.R.L.
CUI 22284647 · Mun. Lugoj
MO
MONAFARM SRL
CUI 11492731 · Mun. Lugoj
AF
ALCRIS-FARM SRL
CUI 1846840 · Mun. Lugoj
SF
SAF FAMILY S.R.L.
CUI 54381648 · Sat Variaş Com. Variaş

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SALVIA FARM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →