identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

VIVA SRL

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 18466497J2006000466233Plătitor TVA din 2006TVA la încasareVerificat ANAF 28.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
104mii lei
▼ 14,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−27mii lei
▲ 36,4% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VIVA SRL (CUI 18466497, nr. J2006000466233) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Pantelimon, județul Ilfov, înființată în 2006. Activitatea principală: lucrări de instalații electrice (CAEN 4321). Este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 104 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, VIVA SRL a raportat o cifră de afaceri de 104.254 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 26.568 lei. Datoriile totale au crescut cu 8,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (249.529 lei) depășesc activele totale (48.378 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-201.151 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-26.568 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18466497
Nr. Reg. Comerțului
J2006000466233 · EUID ROONRC.J2006000466233
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-03-10 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Orş. Pantelimon
Adresă
JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. SF.GHEORGHE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
50 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN1234
  1. QUANTUM INTELLIGENCE SRL · 30 m · CAEN 7022
  2. IULL DOTS S.R.L. · 38 m · CAEN 5630
  3. PARCURI SERVICII & PROD PANTELIMON SRL · 43 m · CAEN 5221 · +2 firme la aceeași adresă
  4. EDCO PROJECT INT. S.R.L. · 56 m · CAEN 5520 · +34 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025104 mii lei▼ 14,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
31 mii61 mii92 mii122 mii2023 · cifră de afaceri: 112.999 lei2023 · profit net: -30.339 lei20232024 · cifră de afaceri: 122.187 lei2024 · profit net: -41.744 lei20242025 · cifră de afaceri: 104.254 lei104 mii2025 · profit net: -26.568 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
250 mii lei▲ 8,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4321 · 8.137 firme · mai sus decât 25% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Ilfov · mai sus decât 28% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-25,5% marjă · mai sus decât 12% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-25,5%
Creștere CA an/an
-14,7%
CA / salariat
104.254 lei
Datorii / active
516%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,8%/an
Grad de îndatorare
516%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025104.254−14,7%-26.568-25,5%249.52948.378-201.1511
2024122.187+8,1%-41.744-34,2%230.08455.501-174.5831
2023112.999-30.339-26,8%188.86756.028-132.8391
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca creditor
7
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-1638591/3/2024Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contest.creditorului imFondCreditor
2024-08-303426/107/2024Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată la cererea debitoareiFondCreditor
2023-08-231668/298/2022Tribunalul Albavalidare poprireApelApelant
2022-10-253884/107/2022Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LA CEREREA DEBITOAREIFondCreditor
2022-07-121668/298/2022Judecătoria Sebesvalidare poprireFondCreditor
2021-12-164725/107/2021Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LA CEREREA DEBITOAREIFondCreditor
2021-10-294080/107/2021Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată la cererea debitoareiFondCreditor
2009-09-104203/107/2009Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-10-14Cod CAEN45324321
2026-10-14DenumireVIVA S.R.L.VIVA SRL

Întrebări despre VIVA SRL

Este VIVA SRL o firmă activă?

Da. VIVA SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este VIVA SRL plătitoare de TVA?

Da, VIVA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15.03.2006 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO18466497.

Ce cifră de afaceri are VIVA SRL?

În 2025, VIVA SRL a avut o cifră de afaceri de 104.254 lei, în scădere cu 14,7% față de 2024, și o pierdere netă de 26.568 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VIVA SRL?

În 2025, VIVA SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este VIVA SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VIVA SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are VIVA SRL procese în instanță?

Da, VIVA SRL apare în 8 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are VIVA SRL datorii la ANAF?

VIVA SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VIVA SRL?

Sediul social declarat al VIVA SRL este în JUD. ILFOV, ORŞ. PANTELIMON, STR. SF.GHEORGHE.

Ce activitate are VIVA SRL?

Activitatea principală declarată a VIVA SRL este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321).

Când a fost înființată VIVA SRL?

VIVA SRL a fost înregistrată pe 10.03.2006, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2006000466233.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VIVA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala