identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

VELCHEREAN SRL

CAEN 150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
CUI 18524393J2006000490263Plătitor TVA din 2006Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
3,67mil lei
▲ 52,3% vs. 2024
Profit net · 2025
192mii lei
▼ 39,4% vs. 2024
Salariați
5
▲ 25,0% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
În anul 2025, VELCHEREAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.672.871 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 52,3%. Rezultatul net a fost un profit de 191.810 lei. Datoriile totale au crescut cu 29,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18524393
Nr. Reg. Comerțului
J2006000490263 · EUID ROONRC.J2006000490263
Cod CAEN
150 — Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-03-28 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
3.672.871 lei
▲ 52,3%
Profit net
191.810 lei
▼ 39,4%
Datorii
1.017.029 lei
▲ 29,2%
Salariați
5
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 2.941.932 lei2024: 2.411.537 lei2025: 3.672.871 lei3,67 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 247.405 lei2024: 316.638 lei2025: 191.810 lei192 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 52024: 42025: 5520232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
5,2%
Creștere CA an/an
+52,3%
CA / salariat
734.574 lei
Datorii / active
23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+18,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025822.684 $42.963 $227.804 $999.447 $772.740 $5
2024524.532 $68.872 $171.212 $913.287 $743.354 $4
2023642.933 $54.068 $221.732 $914.605 $687.040 $5
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · Mureș

GA
GSZI AGRIC S.R.L.
CUI 54663690 · Sat Ozd Com. Bichiş
LS
LORANCH S.R.L.
CUI 54650517 · Sat Ozd Com. Bichiş
MS
MURTVAGRO S.R.L.
CUI 53950850 · Sat Deleni Com. Pogăceaua
OC
OMLAS COOPERATIVA AGRICOLĂ
CUI 52418856 · Sat Pănet Com. Pănet
SS
SOLUNA S.R.L.
CUI 51832700 · Sat Giurgiş Com. Cheţani
GR
GOSPODĂRIA REGENERATIVĂ CEESMI S.R.L.
CUI 51199910 · Sat Orşova Com. Gurghiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-04AdresăJUD. MUREŞ, SAT VĂLENI COM. POGĂCEAUA, G VĂLENI, NR.7JUD. MUREŞ, SAT VALEA SÂNPETRULUI COM. POGĂCEAUA, , NR.7
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VELCHEREAN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →