identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

GRUPUL REPARAŢII INDUSTRIALE ŞI MONTAJ EXCAVATOARE X S.R.L.

CAEN 2892 — Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
CUI 18575630J2019000243409Plătitor TVA din 2025Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
9,24mil lei
▼ 34,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−14,08mil lei
▲ 31,3% vs. 2024
Salariați
134
▼ 10,7% vs. 2024
Contracte publice
19
SEAP · activ 2024
În anul 2025, GRUPUL REPARAŢII INDUSTRIALE ŞI MONTAJ EXCAVATOARE X S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 9.244.516 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 34,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 14.077.399 lei. Datoriile totale au crescut cu 21,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 134.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (78.777.806 lei) depășesc activele totale (21.368.441 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-57.409.365 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-14.077.399 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18575630
Nr. Reg. Comerțului
J2019000243409 · EUID ROONRC.J2019000243409
Cod CAEN
2892 — Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-04-12 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
9.244.516 lei
▼ 34,4%
Profit net
-14.077.399 lei
▲ 31,3%
Datorii
78.777.806 lei
▲ 21,4%
Salariați
134
▼ -16
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 21.068.219 lei2024: 14.098.551 lei2025: 9.244.516 lei9,24 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -3.385.355 lei2024: -20.498.116 lei2025: -14.077.399 lei−14,08 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 1782024: 1502025: 13413420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-152,3%
Creștere CA an/an
-34,4%
CA / salariat
68.989 lei
Datorii / active
369%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-4,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20259.244.516 lei-14.077.399 lei78.777.806 lei21.368.441 lei-57.409.365 lei134
202414.098.551 lei-20.498.116 lei64.878.925 lei21.546.958 lei-43.331.967 lei150
202321.068.219 lei-3.385.355 lei57.382.995 lei34.549.145 lei-22.833.850 lei178
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Contracte publice (SEAP)

19

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
7
Valoare totală
68.497 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
12
Valoare totală
511.415 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ACCES IN COM SRL17330143în funcțiune
ALMA INSTAL AMC S.R.L.41062639radiată
DELTA AMBIENT SRL23291065în procedură
NICKCHANGE SRL25685325în funcțiune
SMART DIGIT-ALL SRL24894994în funcțiune
TEHNOLOGIE ŞI PRESTĂRI CU SISTEME DE UTILAJE TERASIERE SRL14488808radiată
TROPHEN IMPEX SRL5528482în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții · Municipiul București

TE
TRAKKOM ENGINEERING S.R.L.
CUI 46874009 · Sector 5 Mun. Bucureşti
UR
UZINA ROMINEX SRL
CUI 26130306 · Sector 5 Mun. Bucureşti
LR
LUFKIN ROMANIA ACQUISITION COMPANY S.R.L.
CUI 42671567 · Sector 3 Mun. Bucureşti
RP
REPEDE PRESSURE CONTROL SRL
CUI 25925118 · Sector 1 Mun. Bucureşti
ED
EDRA SRL
CUI 13424911 · Sector 6 Mun. Bucureşti
SP
SOCIETATE PENTRU REABILITAREA ECHIPAMENTELOR SI CONSTRUCTIILOR - SORECON SRL
CUI 10005994 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRUPUL REPARAŢII INDUSTRIALE ŞI MONTAJ EXCAVATOARE X S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →