identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

HARSHA ENGINEERS EUROPE SRL

CAEN 2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
CUI 18596705J2006001979086Plătitor TVA din 2006Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 6 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
123,05mil lei
▲ 9,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−7,18mil lei
▲ 18,8% vs. 2024
Salariați
190
▼ 5,0% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
În anul 2025, HARSHA ENGINEERS EUROPE SRL a raportat o cifră de afaceri de 123.046.995 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 7.177.829 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 190.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (48.401.002 lei) depășesc activele totale (38.822.474 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-9.232.910 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-7.177.829 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18596705
Nr. Reg. Comerțului
J2006001979086 · EUID ROONRC.J2006001979086
Cod CAEN
2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-04-18 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Orş. Ghimbav
Adresă
JUD. BRAŞOV, ORŞ. GHIMBAV, DRUMUL JUDETEAN 103C,KM 2+115, HALA H4
Cod poștal
507075
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
123.046.995 lei
▲ 9,1%
Profit net
-7.177.829 lei
▲ 18,8%
Datorii
48.401.002 lei
▲ 0,8%
Salariați
190
▼ -10
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 131.207.174 lei2024: 112.796.934 lei2025: 123.046.995 lei123,05 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -6.514.088 lei2024: -8.842.002 lei2025: -7.177.829 lei−7,18 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 2142024: 2002025: 19019020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-5,8%
Creștere CA an/an
+9,1%
CA / salariat
647.616 lei
Datorii / active
125%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+5,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025123.046.995 lei-7.177.829 lei48.401.002 lei38.822.474 lei-9.232.910 lei190
2024112.796.934 lei-8.842.002 lei48.024.222 lei39.182.212 lei-8.417.706 lei200
2023131.207.174 lei-6.514.088 lei38.677.377 lei38.830.978 lei424.296 lei214
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-02.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
TIMIRAL S.R.L.36061980radiată

Firma are 6 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie · Brașov

SM
SMARTECH MV S.R.L.
CUI 46380200 · Mun. Braşov
RS
ROMLAG S.A.
CUI 42754000 · Mun. Braşov
CM
CMA MILLING S.R.L.
CUI 41447066 · Mun. Braşov
PS
PEGANT SERV S.R.L.
CUI 39893679 · Mun. Braşov
MH
M.H.S. BEARINGS SRL
CUI 28716248 · Mun. Braşov
UB
URB BEARINGS SRL
CUI 23599449 · Mun. Braşov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HARSHA ENGINEERS EUROPE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →