identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

IXTIS GRUP SRL

CAEN 4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 18642356J2010000464236Plătitor TVA din 2006TVA la încasareVerificat ANAF 26.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
77mii lei
▼ 80,8% vs. 2024
Profit net · 2025
−2.511lei
▼ 100,8% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IXTIS GRUP SRL (CUI 18642356, nr. J2010000464236) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Chitila, județul Ilfov, înființată în 2006. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4781). Este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 77 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, IXTIS GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 76.590 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 80,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 2.511 lei. Datoriile totale au scăzut cu 18,4% față de anul anterior.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-2.511 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18642356
Nr. Reg. Comerțului
J2010000464236 · EUID ROONRC.J2010000464236
Cod CAEN
4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-05-05 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 126 firme.

100 mN123456
  1. DECO MANUFACTURA SRL · 34 m · CAEN 2223
  2. SMART LIVING DEVELOPMENT SRL · 79 m · CAEN 6812
  3. OD CHOKO STORE S.R.L. · 172 m · CAEN 4636 · +1 firme la aceeași adresă
  4. MAISOLUTIONS S.R.L. · 178 m · CAEN 8299 · +6 firme la aceeași adresă
  5. TEHNOPREST-2001 SRL · 184 m · CAEN 9531 · +27 firme la aceeași adresă
  6. TALEOVA S.R.L. · 191 m · CAEN 4761

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202577 mii lei▼ 80,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
100 mii199 mii299 mii399 mii2023 · profit net: -79.105 lei20232024 · cifră de afaceri: 398.954 lei2024 · profit net: 301.072 lei20242025 · cifră de afaceri: 76.590 lei77 mii2025 · profit net: -2.511 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
617 mii lei▼ 18,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4781 · 3.561 firme · mai sus decât 21% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Ilfov · mai sus decât 23% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-3,3% marjă · mai sus decât 28% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-3,3%
Creștere CA an/an
-80,8%
Datorii / active
74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-13,2%/an
Grad de îndatorare
74%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202576.590−80,8%-2.511−101%-3,3%617.414837.593220.179—
2024398.954301.07275,5%756.949980.438223.4890
2023—-79.105—914.936785.870-129.0660
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

9 firme afiliate · 6 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AVANTAJE STORE SRL20910400radiată
ENERGREEN PROJECT S.R.L.47669800în funcțiune
HERSOL PROJECT S.R.L.45442720în funcțiune
IXTIS CONSTRUCTII MONTAJ SRL26222329în procedură
IXTIS ENERGY SRL27793765radiată
IXTIS POWER SRL23630161în procedură
OMEGA BETTA SRL13959125radiată
STRATEGIS PR & PUBLIC AFFAIRS S.R.L.49545434în funcțiune
TOTAL WIND SRL23350234radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 10 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 6 active, cifră de afaceri cumulată 503 mii lei, 6 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

3

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-18AdresăJUD. ILFOV, SAT CHITILA ORŞ. CHITILA, INT. BANATULUI, NR.14, BL.47, ET.1, AP.110JUD. ILFOV, SAT CHITILA ORŞ. CHITILA, STR. BANATULUI, NR.14, COMPLEX REZIDENZ, BL.47, ET.1, AP.110
2026-09-18Cod CAEN70224781
2026-09-18DenumireIXTIS GRUP S.R.L.IXTIS GRUP SRL

Întrebări despre IXTIS GRUP SRL

Este IXTIS GRUP SRL o firmă activă?

Da. IXTIS GRUP SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este IXTIS GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, IXTIS GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10.05.2006 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO18642356.

Ce cifră de afaceri are IXTIS GRUP SRL?

În 2025, IXTIS GRUP SRL a avut o cifră de afaceri de 76.590 lei, în scădere cu 80,8% față de 2024, și o pierdere netă de 2.511 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este IXTIS GRUP SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IXTIS GRUP SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are IXTIS GRUP SRL datorii la ANAF?

IXTIS GRUP SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IXTIS GRUP SRL?

Sediul social declarat al IXTIS GRUP SRL este în JUD. ILFOV, SAT CHITILA ORŞ. CHITILA, STR. BANATULUI.

Ce activitate are IXTIS GRUP SRL?

Activitatea principală declarată a IXTIS GRUP SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4781).

Când a fost înființată IXTIS GRUP SRL?

IXTIS GRUP SRL a fost înregistrată pe 05.05.2006, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2010000464236.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IXTIS GRUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala