identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

GLASS BUILDING SYSTEMS SRL

CAEN 2512 — Fabricarea de uși și ferestre din metal
CUI 18789137J2006010260405Plătitor TVA din 2006RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
121mii lei
▼ 58,9% vs. 2024
Profit net · 2025
−14mii lei
▼ 218,5% vs. 2024
Salariați
1
▼ 75,0% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
În anul 2025, GLASS BUILDING SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 120.797 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 58,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 14.024 lei. Datoriile totale au scăzut cu 33,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (96.583 lei) depășesc activele totale (42.227 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-54.356 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-14.024 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18789137
Nr. Reg. Comerțului
J2006010260405 · EUID ROONRC.J2006010260405
Cod CAEN
2512 — Fabricarea de uși și ferestre din metal
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-06-22 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS COLENTINA, NR.16, BL.A1, AP.B74
Cod poștal
21177
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
120.797 lei
▼ 58,9%
Profit net
-14.024 lei
▼ 218,5%
Datorii
96.583 lei
▼ 33,1%
Salariați
1
▼ -3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 881.164 lei2024: 293.975 lei2025: 120.797 lei121 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 23.231 lei2024: 11.833 lei2025: -14.024 lei−14 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 42025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-11,6%
Creștere CA an/an
-58,9%
CA / salariat
120.797 lei
Datorii / active
229%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202523.953 €-2.781 €19.152 €8.373 €-10.778 €1
202459.095 €2.379 €29.002 €20.895 €-8.107 €4
2023178.142 €4.697 €32.599 €27.352 €-5.247 €6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-03.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de uși și ferestre din metal · Municipiul București

PS
PROGLASS S.R.L.
CUI 54138054 · Sector 2 Mun. Bucureşti
GG
GENERAL GLOBAL SOLUTION S.R.L.
CUI 50343323 · Sector 2 Mun. Bucureşti
MA
MAGUS AUDIO S.R.L.
CUI 49945341 · Sector 2 Mun. Bucureşti
CA
CHROMOSTEEL ART S.R.L.
CUI 46440522 · Sector 2 Mun. Bucureşti
SS
SOMEC SPA SAN VENDEMIANO SUCURSALA BUCURESTI
CUI 42608004 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RS
RENARDROOM S.R.L.
CUI 39343284 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GLASS BUILDING SYSTEMS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →