identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

CONVERT INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL

CAEN 6492 — Alte activități de creditare
CUI 18846143J2006001128172Plătitor TVA din 2007Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
3,85mil lei
▲ 13,2% vs. 2024
Profit net · 2025
2,22mil lei
▲ 41,6% vs. 2024
Salariați
3
▼ 25,0% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
În anul 2025, CONVERT INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.845.501 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,2%. Rezultatul net a fost un profit de 2.219.122 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18846143
Nr. Reg. Comerțului
J2006001128172 · EUID ROONRC.J2006001128172
Cod CAEN
6492 — Alte activități de creditare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-07-12 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
GALAŢI
Localitate
Mun. Galaţi
Adresă
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. BRĂILEI, NR.193, BL.I1, AP.1-2 · 2 firme aici
Cod poștal
800612

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
3.845.501 lei
▲ 13,2%
Profit net
2.219.122 lei
▲ 41,6%
Datorii
1.260.264 lei
▲ 12,4%
Salariați
3
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 4.662.025 lei2024: 3.396.852 lei2025: 3.845.501 lei3,85 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.172.579 lei2024: 1.567.623 lei2025: 2.219.122 lei2,22 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 42024: 42025: 3320232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
57,7%
Creștere CA an/an
+13,2%
CA / salariat
1.281.834 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
49,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+11,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.845.501 lei2.219.122 lei1.260.264 lei5.731.149 lei4.473.864 lei3
20243.396.852 lei1.567.623 lei1.121.322 lei4.940.462 lei3.822.365 lei4
20234.662.025 lei1.172.579 lei676.226 lei4.100.348 lei3.427.321 lei4
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

CL
CONVERT LEASING IFN SA
CUI 24421228 · Leasing financiar

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CONVERT LEASING IFN SA24421228în funcțiune
CONVERT TRADING SRL6592300în funcțiune
CASA DE SCHIMB VALUTAR CONVERT EXCHANGE SRL13747190în funcțiune
DAMAX COM SRL16341209radiată
PAB EUROAMBALAJE S.R.L.33984476în funcțiune
VICKY ANCA & CO LTD TRADE MARK SRL1649511în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte activități de creditare · Galați

MA
MILENIUM AMANET S.R.L.
CUI 54565004 · Mun. Galaţi
TB
TEZAUR BOX S.R.L.
CUI 54290914 · Mun. Galaţi
RS
RAISIN S.R.L.
CUI 52722889 · Mun. Galaţi
TC
TOP CREDIT 2025 S.R.L.
CUI 52153295 · Mun. Galaţi
ES
EASYRISE S.R.L.
CUI 51561849 · Mun. Galaţi
DA
DODOSCAR AMANET S.R.L.
CUI 49289638 · Mun. Galaţi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONVERT INSTITUŢIE FINANCIARĂ NEBANCARĂ SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →